تبلیغات

تبریک کنایه آمیز تحلیلگر بی بی سی به زنان سعودی +عکس

باشگاه خبرنگاران جوان: علی علیزاده تحلیلگر سیاسی و پژوهشگر فلسفه، پس از انتشار خبر صدور مجوز رانندگی زنان در عربستان، ضمن تبریک این موفقیت، آنها را تشویق به گرفتن سایر حقوق خود کرد.

کشور عربستان به عنوان یکی از کشورهای سلطنتی، تنها کشوری بود که به زنان اجازه رانندگی نمی‌داد. به تازگی اخباری مبنی از صدور مجوز رانندگی زنان در عربستان منتشر شده است که واکنشهای بسیاری را در پی داشت. این تنها ممنوعیت زنان این کشور نیست. آنها حق رای هم ندارند.

به طور کلی عربستان هویت مستقلی برای زنان در نظر نمی‌گیرد. این سیاستهای مستبدانه آل سعود نسبت به زنان، اعتراضات زیادی را در پی داشته است که عمده آنها در خصوص حق رانندگی زنان بوده است. پس از مخالفتهای بسیار، بالاخره عربستان حکم صدور مجوز رانندگی زنان را ابلاغ کرد. انتشار این خبر با واکنشهای بسیاری مواجه شد. افراد مختلفی نسبت به این اقدام غیر منتظره حکام سعودی متعجب شده و اظهار نظر کرده‌اند.

علی علیزاده از جمله کسانی است که به این خبر واکنش نشان داد و نوشت:

" تبریک به سعودیها برای گرفتن حق رانندگی زنان. فقط مانده ملی شدن نفت، قطع کاپیتولاسیون، انتخابات، استقلال از آمریکا، جمهوریت و صنایع دفاع بومی "

علی علیزاده

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار