تبلیغات

ثبت‌نام جشنواره زردکوه در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

مجتبی بنیادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع‌های برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای رویش را یکی از اولویت‌های کاری خود در سال جاری قرار داده است.

وی با بیان اینکه اختراع‌هایی که در این جشنواره‌ها مورد تأیید هیئت ‌داوران قرار گیرند از تسهیلات بنیاد برای طی مسیر توانمندسازی بهره‌مند می‌شوند، افزود: این مسیر از 3 ایستگاه با نام‌های «اختراع‌های سطح 3»، «اختراع‌های سطح 2» و «اختراع‌های سطح 1» می‌گذرد.

مدیرکل بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: میزان تازگی اختراع در سطح ملی و بین‌المللی، طول عمر فناوری حاصل از اختراع، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از به ‌کارگیری اختراع، چگونگی مستندسازی فرایند رشد اختراع و قابلیت ورود به بازار و ارزش ‌افزوده اقتصادی و اجتماعی حاصل از تجاری‌سازی اختراع، مهمترین ملاک‌های داوری برای انتخاب و معرفی اختراع سطح 3 هستند.

بنیادیان خاطرنشان کرد: برای پشتیبانی و توانمندسازی اختراع‌های برگزیده سطح 3، تسهیلاتی مانند جایزه نقدی و لحاظ امتیاز اختراع در آیین‌نامه جایزه‌های تحصیلی دانشجویان و همچنین حمایت‌های مالی و مشاوره‌ای برای تبدیل اختراع به محصول نیمه‌صنعتی و در نهایت تأسیس شرکت‌ دانش‌بنیان به اخترعات برگزیده اعطا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس، هفتمین جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان در سال جاری با عنوان جشنواره رویش زردکوه با حضور بنیادهای نخبگان استان‌های اصفهان، قم، مرکزی، چهارمحال‌وبختیاری به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد، در روزهای 22 و 23 آذرماه برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: متقاضیان تا تاریخ چهارم آذرماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه sabtenam.bmn.ir برای حضور در این جشنواره نام‌نویسی کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار