تبلیغات

تایید 40 پتنت برای ثبت بین‌المللی از سوی کانون پتنت معاونت علمی

مدیر کانون پتنت از تایید 40 پتنت برای ثبت بین‌المللی در 6 ماه نخست امسال خبر داد تا یکی از پیش نیازهای ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی یعنی حفاظت از حقوق مالکیت فکری انجام شود.

به گزارش ایسنا، مهدی ضیغمی مدیر کانون پتنت معاونت علمی درباره آمار ثبت بین‌المللی اختراع توسط این کانون اظهار کرد: 140 درخواست در 6 ماه نخست امسال برای ثبت بین المللی به کانون ارائه شد در نهایت با بررسی‌های انجام شده 40 درخواست مورد تایید قرار گرفت.

ضیغمی ادامه داد: درخواست‌های تایید شده برای ثبت به کارگزاران ثبت اختراع کانون معرفی شده‌اند. همچنین برای افزایش شانس گرنت شدن درخواست‌ها در اداره ثبت اختراع آمریکا یا سایر دفاتر آنها را بر اساس مدل‌های استاندارد اداره ثبت اختراع آمریکا و اروپا مورد بررسی قرار دادیم.

بر اساس اعلام معاونت علمی، یکی از مهم‌ترین الزامات و پیش‌نیازهای ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی اطمینان از حفاظت از حقوق مالکیت فکری و اثبات حق مالکیت فناوران و شرکت‌ها بر آنها است. از این رو نظام‌‏های مالکیت فکری و به ویژه نظام ثبت اختراع (پتنت) برای ثبت رسمی این دستاوردها و احراز مالکیت افراد بر نوآوری‏‌ها و ابتکاراتشان در کشورهای مختلف ایجاد شده است.

عدم توجه به قوانین مالکیت فکری در بازار بین‌الملل می‌تواند خسارات زیادی را از جمله افشا شدن فناوری در بازار هدف یا مورد پیگرد قرار گرفتن از طرف رقبا و سازندگان محصولات مشابه شود.

از مهم‌ترین ماموریت‌های کانون پتنت ایران، حمایت از ثبت اختراع در ادارات ثبت اختراع بین‌المللی است. از مزایای ثبت اختراع، عدم افشای نتایج با ارزش حاصل از تحقیقات شرکت‌های دانش‌بنیان یا پایان‌نامه‌های دانشجویی در قالب مقاله و کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران و نخبگان علمی و صنعتی است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار