تبلیغات

توجه به ساخت و افزایش مساجد بین راهی در استان مرکزی

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به روز جهانی مساجد، اظهار داشت: حدود 49 سال پیش صهیونیست ها بر مبنای یک جایگاه اهداف انحرافی و ضد اسلامی اعتقاد داشتند که اگر قرار است که حضرت مسیح ظهور کند، یک شرط وجود دارد که مسجدالاقصی باید ویران شده و به جای آن معبد ساخته شود.

وی افزود: متاسفانه با یک توطئه صهیونیستی این آتش زدن انجام گرفت و برای جامعه اسلامی و خود صهیونیست ها گران تمام شد، فرش ها، امکانات و تمام مسجد آتش گرفت و حتی خطوط نوشته شده قرآنی آیات قرآنی اسرا هم تخریب شد که این جنایت سنگینی بود که سبب شد این روز به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شود تا به این وسیله این خیانت و جنایت بزرگ از یاد جامعه اسلامی فراموش نشود و مسلمانان قدردان جایگاه مسجد شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در این رابطه، حوادت رخ داده و افرادی که این اقدام را انجام دادند نباید از ذهن ها فراموش شود و امروز هم باید به موضوع اهمیت ویژه دارد، این در حالی است که امروز هم در فضای جامعه بر علیه جامعه اسلامی اقداماتی انجام شده و برخی اماکن مذهبی را تخریب می کنند.

قربان‌پور بیان کرد: بر اساس آخرین آمار به دست آمده در استان مرکزی دو هزار و 212 مسجد وجود دارد، مشکلی که وجود دارد این است که به سبب جابجایی جمعیت ها از روستاها به شهرها تراکم تناسبی را نداریم و این موضوع سبب ایجاد خلا می شود که باید بخشی از سیاست ها در باب مساجد بین راهی باشند.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه که در اختیار است ما به عنوان دستگاه های متولی یک عنوان جامع به عنوان ستاد پشتیبانی مساجد داریم که دستگاه های مختلف و پشتیبانی کننده سیاست گذار استانی در آن عضو هستند، در درون مسجد یک عنوانی به نام شورای فرهنگی مسجد وجود دارد که نیروهای درون مسجد هستند که تمام این افراد باید اقدامات جامع انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: نخستین اقدام که رکن جامع تمام اقدامات در مسجد شناخته شده، این است که مسجد باید رونق اقامه نماز جماعت داشته باشد، ما می توانیم در مساجد مقابله با اسیب های اجتماعی را داشته باشیم و اقدامات عام المنفعه انجام دهیم در نتیجه کارکرد مسجد یک کارکرد عام است.

قربان‌پور خاطرنشان کرد: امروزه در استان این طرح وجود دارد که پاسخگویی مسئولان به مردم در مساجد انجام می شود، جذب جوانان در مساجد کافی نیست، امروز ما مقابله کننده های سنگین داریم اما در عین حال از تقدس مسجد کاسته نشده و باید جاذبه بیشتری ایجاد شود.

وی اضافه کرد: امروز یک عزم ملی جدید در حال اتفاق است، همه به این جامعیت رسیده اند که باید بازگشت به اماکن مقدس انجام شود که در این رابطه باید رویکرد افزایشی ایجاد شود و نیروهای مساجد دافعه خود را کاسته و ارکانی عمل کنند.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار