تهران|طرح انتقال آب قمر بنی‌هاشم(ع) تا پایان برنامه ششم توسعه به بهره‌برداری می‌رسد

تبلیغات

تهران|طرح انتقال آب قمر بنی‌هاشم(ع) تا پایان برنامه ششم توسعه به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، نعمت‌اله ترکی امروز در چهل و دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران با بیان اینکه شهر تهران به تنهایی 70 درصد آب شرب استان تهران را مصرف می‌کند اظهار داشت: این میزان مصرف آب از طریق آب‌های جاری یعنی 5 سد بزرگ استان تأمین می‌شود و حدود 30 درصد از مصارف آب شرب تهران از طریق چاه‌ها تأمین می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به پروژه‌های تعریف شده در حوزه اقتصاد مقاومتی در حوزه آب بیان کرد: یکی از مهم‌ترین این بحث‌ها، انتقال آب از سد پردیس است که می‌تواند به برنامه‌ریزی‌های ما کمک کند و سبب افزایش کیفیت آب شود.

رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان تهران افزود: طرحی که در حال حاضر مورد توجه استانداری تهران است، طرح قمر بنی‌هاشم(ع) است که حدود 65 درصد آن پیشرفت فیزیکی داشته است که با اجرای این طرح در استان تهران شاهد احداث و پایان کار تصفیه‌خانه‌ها تا پایان برنامه توسعه ششم خواهیم بود.

ترکی با بیان اینکه به طور کلی کل آب استان تهران به نسبت مساوی با کیفیت‌ترین آب در کل کشور است تصریح کرد: ما با احداث تصفیه‌خانه‌ها می‌توانیم در امر کشاورزی، فضای سبز و واحدهای صنعتی پیشرفت دوچندانی داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به چگونگی تأمین منابع مالی طرح انتقال آب خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌ها در ستاد اقتصاد مقاومتی، پیش‌بینی می‌شود تقریباً در سال جاری حدود 2 میلیارد دلار در بخش آب و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در استان تهران داشته‌ باشیم که این اعتبار به کمک بخش خصوصی، بانک‌های جهانی و همچنین وزارت نیرو صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار