صادرات استان مرکزی 16 درصد افزایش یافت

تبلیغات

صادرات استان مرکزی 16 درصد افزایش یافت

محمدرضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اراک، با اشاره به برگزاری همایش مجموعه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در 26 تیر با حضور مسئولان کشوری و استانی اظهار داشت: روز صنعت، معدن و تجارت دهم تیر بود ولی استان مرکزی این روز را در 26 تیر با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌کند و در این مراسم از فعالان حوزه تولید و صنعت و معدن هم تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

وی افزود: همچنین در مراسم مذکور گواهی‌نامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان که از دغدغه‌های اصلی سازمان بوده به تولیدکنندگان برتر اهدا شده و سپس از اهداف و برنامه‌های تبیین شده مسئولان و برنامه‌ریزان کشوری و استانی مطلع می‌شویم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال 97 حدود 48 فقره پروانه بهره‌برداری در استان صادر شده که نزدیک به مبلغ 3هزارو 453 میلیارد تومان سرمیه‌گذاری به همراه داشته و همچنین بر اساس لیست بیمه اشتغال تعداد 727 نفر را فراهم کرده است.

حاجی‌پور بیان کرد: حدود 248 طرح هم در دست اجرا بوده که بیش از 60 درصد پیشرفت داشته و مجموع این طرح‌ها بالغ بر 2هزار طرح سرمایه‌گذاری است که پیشرفت 2 تا 90 درصدی داشته‌ و آورده این 248 طرح بالغ بر 206 هزار میلیارد ریال بوده و در نهایت برای تعداد 72 هزارو 680 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که در قالب طرح‌های بالای 60 نفر به بالا حدود هفت هزار نفر اشتغال جدید در واحدهای تولیدی داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطرنشان کرد: سه ماهه نخست سال 97 در حدود 168 فقره جواز تاسیس صادر شده که پیش‌بینی سرمایه‌گذاری آن نزدیک به 14 هزارو 619 میلیارد تومان است.

حاجی‌پور ادامه داد: پیش‌بینی اشتغال جوازهای صادره مذکور رقمی حدود 5 هزارو 102 نفر است.

وی افزود: علی‌رغم تمامی مشکلات موجود در عرصه اقتصاد و تولید، تحریم‌ها و نوسانات بازار امید به آینده در چرخه بازار تولید و صنعت وجود داشته و همچنان گذشته متقاضیان برای صدور جواز و پیگیری‌‌‌ها پابرجا بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به افزایش صادرات در استان گفت: صادرات بر اساس گزارش گمرکات بوده که این گزارش 378 هزارتن به مبلغ 255 میلیون دلار را به ثبت رسانده، بنابراین آمار از نظر وزنی 16 درصد و از نظر ارزشی 11 درصد رشد صادرات در سال 97 نسبت به قبل داشته‌ایم.

انتهای پیام/م/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار