انجمن یاوران وقف در بخش‌های مختلف در گلستان توسعه یابد

تبلیغات

انجمن یاوران وقف در بخش‌های مختلف در گلستان توسعه یابد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان آزادشهر, حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی, عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های آزادشهر و رامیان در دفتر امام جمعه در آزادشهر اظهار داشت: موقوفاتی متاعی هستند که به عنوان امانت در اختیار ما قرار دارند که در نسل‌های مختلف باید در جهت نیات آن به درستی عمل شود.

وی افزود: بیشترین موقوفات در سطح گلستان, احیای شرایع دینی و مذهبی و عزاداری امام حسین (ع) است و باید موقوفاتی در زمینه کمک به انسان‌های نیازمند احیاء شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا ابتدا موقوفات شناسایی, سپس احیاء و از آنها به درستی نگهداری کرده و در جهت اجرای نیات واقف عمل کنیم.

‌سهرابی تاکید کرد: باید اجرای نیات موقوفات با اطلاع‌رسانی تغییر یابد و کاری کنیم تا حوزه‌های علمیه از طریق اجرای نیات برای موقوفه که می‌دهند, تامین مالی شوند و این موقوفات می‌تواند به صورت فردی, گروهی و مشارکتی باشد.

وی یادآور شد: همان‌گونه که انجمن یاوران وقف تشکیل شده باید در حوزه‌های علمیه نیز چنین انجمن‌هایی تشکیل شود تا با ایجاد درآمد برای این حوزه‌ها, بتوانیم فضا و محوطه حوزه‌های علمیه را توسعه دهیم.

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه گلستان درباره امامزادگان گفت: در حال حاضر در حوزه آزادشهر و رامیان, در 70 بقاع متبرکه و امامزادگان فعالیت‌های عمرانی در حال انجام است تا به قول فرمایشات رهبری, ضمن تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی, بتوانیم آرامش و امنیت را برای مردم در این اماکن مهیا کنیم.

غلامرضا بهادرفر رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های آزادشهر و رامیان هم در این مراسم اظهار داشت: بزرگترین باغ موقوفه کشور با نیات اجرای آن برای حوزه علمیه میرسعدالله ایلخانی, امسال به باردهی رسید و این امر سبب افزایش 754 درصدی درآمد موقوفات این اداره شد.

وی افزود: بنا داریم تا موقوفه فتح الله منتظری را از زراعی به گردشگری تغییر کاربری دهیم تا درآمد آن افزایش یابد.

رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های رامیان و آزادشهر تصریح کرد: قرارداد الحاقی به بزرگترین باغ موقوفه کشور در آزادشهر با کشت درختان صنعتی به اضافه شده که سال آینده درآمد این باغ 40 میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

بهادرفر گفت: در حال حاضر 549 موقوفات در حوزه این اداره وجود دارد و 12 بقاع شهرستان دارای درآمد و 61 موقوفات دارای سند مالکیت دارد.

در این مراسم از زحمات غلامرضا بهادرفر قدرانی و حجت الاسلام موسوی به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های رامیان و آزادشهر معرفی شد.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار