هشدار آلمان به ترامپ درباره توافقات یکجانبه با پوتین در دیدار هلسینکی

تبلیغات

هشدار آلمان به ترامپ درباره توافقات یکجانبه با پوتین در دیدار هلسینکی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه‌ای با نشریه "بیلد" آلمان ابراز امیدواری کرد که پیشرفت های خوبی در زمینه خلع سلاح هسته ای در دیدار پیش روی روسای جمهوری آمریکا و روسیه در پایتخت فنلاند شکل گیرد.

وی در مصاحبه با این نشریه آلمانی تصریح کرد که ما همواره گفته ایم که به مذاکره با روسیه نیاز داریم. از این رو این مسئله خوب است که واشنگتن و مسکو با هم گفتگو کنند.

این مقام بلند پایه آلمانی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد که این یک پیشرفت است وقتی که از این دیدار همچنین محرک هایی برای خلع سلاح هسته ای ایجاد شود.

ترامپ و پوتین قرار است دوشنبه (16 جولای، 25 تیرماه) در شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند با هم دیدار و گفتگو کنند.

هایکو ماس همچنین به ترامپ درباره توافقات یکجانبه با پوتین که به ضرر شرکای غربی واشنگتن تمام شود هشدار داده و گفت: کسی که شرکای خود را (با این گونه اقدامات) شوکه کند این خطر را ایجاد می کند که در نهایت خود بازنده است. توافقات یکجانبه به ضرر شرکای واشنگتن در نهایت همچنین به آمریکا آسیب می رساند.

بعد از سخنان تحریک آمیز ترامپ در نشست ناتو و انگلیس، متحدان غربی آمریکا دیدار هلسینکی را با تنش و نگرانی دنبال می کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست اخیر ناتو بار دیگر فشارها بر متحدان غربی خود به ویژه آلمان برای افزایش بودجه نظامی را افزایش داده و همچنین آلمان را در زمینه انرژی وابسته به روسیه و اسیر مسکو ارزیابی کرد که این اظهارات وی با خشم بسیاری سیاستمداران آلمانی همراه بود.

وی همچنین در انگلیس انتقاد شدیدی به سیاست های نخست وزیر این کشور در قبال مسئله برگزیت وارد کرد.

انتهای پیام/ 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار