تبلیغات

آمریکا بد رفتاری با «عافیه صدیقی» را در زندان تکذیب کرد

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ای آر وای نیوز، دولت آمریکا در پاسخ به اعتراض پاکستان مبنی بر بد رفتاری زندانبانان آمریکایی با عافیه صدیقی گفت: وی در حال حاضر در زندان تگزاس به سر می‌برد و طبق قوانین بین المللی با او رفتار می‌شود.

دولت آمریکا هر گونه رفتار غیر اخلاقی و ضد انسانی را با این زن پاکستانی تکذیب کرده و گفت: شایعه‌هایی که در فضایی مجازی پخش می‌شود واقعیت ندارد.

در این بیانیه آمده است: رابط امین سفارت پاکستان با عافیه صدیقی دیدار داشته و می‌تواند سخنان و ادعاهای ما را تائید کند.

از سوی دیگر « محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده بود: عافیه صدیقی از بد رفتاری زندانبانان آمریکایی گله دارد و اخیرا شایعه مرگ او نیز در فضای مجازی منتشر شده بود.

گفتنی است عافیه صدیقی به اتهام دست داشتن در قتل سربازان آمریکایی در افغانستان مستقیما توسط دادگاهی در آمریکا به 83 زندان محکوم شده است.

وی یکی از جنجالی‌ترین زندانیان تاریخ پاکستان و آمریکا است که بسیاری از مردم پاکستان اتهامات وارده علیه او را بی‌اساس می‌دانند.

دولت آمریکا مدعی ارتباط نزدیک او با برخی تروریست‌های القاعده نیز هست.

روابط میان پاکستان و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ به شدت با مشکل مواجه شده است و دولت واشنگتن علیرغم ادعاهای فراوان هنوز نتوانسته سیاست مناسبی در خصوص جنوب آسیا اتخاذ کند.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار