تبلیغات

پیام آمریکا به مخالفان دولت سوریه: روی ما حساب باز نکنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، آمریکا در نامه ای که برای رهبران گروه های ارتش آزاد سوریه فرستاده و خبرگزاری رویترز آن را منتشر کرد، تلاش کرد این موضوع را به آنها توضیح دهد که نباید تصمیمات خود را با فرض مداخله نظامی آمریکا در سوریه برای نجات آنها اتخاذ کنند.

در این نامه به مخالفان مسلح دولت گفته شده است که تصمیم گیری در خصوص نحوه مقابله با حملات نظامی ارتش سوریه به خود آنها بستگی دارد.

این نامه تأکید می‌کند: ما در دولت ایالات متحده آمریکا شرایط سختی که شما با آن مواجه هستید را درک می‌کنیم و همچنان به روسیه و دولت سوریه پیشنهاد می کنیم که اقدام نظامی را در دستور کار خود قرار ندهند، چرا که چنین اقدامی می تواند نقض آتش بس در منطقه کاهش تنش واقع در جنوب سوریه باشد.

رائد الراضی سخنگوی اتاق عملیات جنوب مرکزی سوریه وابسته به گروه‌های مسلح ارتش آزاد سوریه تأکید کرد که محتوای نامه آمریکایی‌ها هر نوع تردید در خصوص خبر رویترز در مورد این پیام را از بین برد.

واشنگتن بر اساس برنامه‌ها و کمک‌های نظامی آژانس جاسوسی مرکزی آمریکا از مدت‌ها پیش تامین تسلیحاتی و مالی ارتش آزاد سوریه را دنبال کرده است. تحلیلگران اما اعتقاد دارند کمک‌های آنها بعد از تصمیم‌گیری رئیس جمهور آمریکا در سال گذشته مبنی بر توقف این برنامه کاهش پیدا کرده است.

پیش از این مخالفان دولت سوریه بعد از هشدارهای واشنگتن به دمشق و متحدانش در خصوص آنچه که نقض توافق کاهش تنش در این منطقه و عواقب وخیم آن، به حمایت های بیشتر آمریکا امیدوار شده بودند. اما به نظر می‌رسد این پیام امید آنها را در خصوص مداخله نظامی خارجی برای ساقط کردن دولت سوریه ناامید کرده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار