تبلیغات

تاثیر خودمراقبتی و آموزش بیمار در کاهش هزینه های سلامت

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مریم محسنی در آستانه برگزاری سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار، اظهارداشت: این جشنواره همزمان با ششمین سمپوزیوم خودمراقبتی و آموزش بیمار و مصادف با روز جهانی خودمراقبتی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی و آموزش بیمار صورت گرفته است، افزود: ولی به رغم ارزش بالای این خدمات و تاثیر فوق العاده آن در کاهش هزینه های نظام سلامت، متاسفانه بسیاری از این تلاش ها به خوبی دیده نشده و در نتیجه باعث دلسردی فعالان این عرصه شده است.

دبیر علمی سومین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار، مهم ترین اهداف برگزاری این گردهم آیی بزرگ علمی را تشویق فعالان این حوزه ارزش گذاری خدمات ارتقاء سلامت، ترویج الگوهای برتر و در نتیجه تسری فرهنگ خود مراقبتی در جامعه بر شمرد.

این متخصص پزشکی اجتماعی درباره گروه های هدف این جشنواره، تصریح کرد: در سومین سال برگزاری، تمام  مراکز دانشگاهی، بیمارستان ها و همینطور شرکت های دانش بنیان،  مراکز تحقیقاتی و سازمان های مردم نهاد و همچنین هر سازمانی که به نوعی با سلامت مردم در ارتباط است می تواند در جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: مستنداتی را که شرکت کنندگان  به کمیته داوری ارائه می دهند باید به تایید سازمان های نظارتی مربوطه رسیده باشد و در زمان مقتضی گواهی مربوطه را به دبیرخانه و تیم نظارت بر ارزشیابی تحویل دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه  شرکت در جشنواره برای تمام مراکز رایگان است، خاطرنشان کرد: در این جشنواره از برترین ها با اهدای لوح و تندیس تقدیر به عمل خواهد آمد.

ششمین سمپوزیوم و سومین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار، دوم مرداد ۹۷ مصادف با روز جهانی خود مراقبتی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار