تبلیغات

پادشاه اردن در واشنگتن با پامپئو دیدار کرد

به گزارش شفاف به نقل از الیوم السابع، عبدالله دوم، پادشاه اردن در این دیدار ضمن بررسی تلاش‌هایی که برای پیشبرد روند صلح در منطقه انجام می‌شود بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای از سرگیری مذاکراتی جدی و سازنده میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی براساس راه حل تشکیل دو کشوری و با هدف تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتخت قدس شرقی تاکید کرد.

بنا بر اعلام دفتر عبدالله دوم، در این دیدار درباره نقش آژانس امداد و کار پناهجویان فلسطینی (آنروا) و لزوم حمایت از آنها و ادامه ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی به آنان پرداخته شد.

همچنین دو طرف درباره سوریه نیز بر لزوم حمایت از تلاش‌ها جهت دستیابی به راه حل سیاسی در چارچوب مذاکرات ژنو و لزوم حفظ منطقه کاهش تنش در جنوب غرب سوریه تاکید کردند.

جمانه غنیمات، سخنگوی دولت اردن درباره سفر پادشاه این کشور به واشنگتن اظهار داشت: در این سفر مسائل منطقه بررسی شده و بر لزوم پیشبرد روند صلح تاکید خواهد شد.

غنیمات تاکید کرد: موضع‌گیری اردن درباره مساله فلسطین روشن است و امان تاکید دارد روند صلح به راه‌حلی پایدار و جامع منجر شود که در نهایت تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس شرقی را به دنبال داشته باشد.

سخنگوی دولت اردن افزود: این مساله به منزله یکی از منافع عالی و استراتژیک اردن بوده و اردن تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک خود را در راستای خدمت به مساله فلسطین و سایر مسائل منطقه متمرکز کرده است.

به گفته این مسئول دولت اردن سفر عبدالله دوم به واشنگتن شامل دیدارهای مهمی با رئیس‌جمهور آمریکا و مسئولان کاخ سفید و نیز کنگره این کشور خواهد بود و در این دیدارها اشکال مختلف همکاری میان اردن و آمریکا در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی بررسی خواهند شد.

به گفته غنیمات، مساله سوریه نیز از جمله موضوعات اصلی دیدارهای عبدالله دوم در واشنگتن خواهد بود که در قالب تحولات جنوب سوریه بررسی خواهد شد.

وی تاکید کرد: توافقنامه کاهش تنش در جنوب سوریه که پیشتر اردن آن را امضا کرده بود همچنان پابرجاست و در حفظ منافع اردن و حمایت از مرزهای کشور نقش به سزائی دارد.

سخنگوی دولت اردن با اشاره به موضع این کشور درباره بحران سوریه اظهار داشت: رایزنی‌هایی میان اردن و شرکایش در منطقه برقرار است و گفت‌وگوها با آمریکا و روسیه ادامه دارد و یکبار دیگر درباره حفظ توافقنامه کاهش تنش توافق شده و تاکید شد، این مساله ضامن صلح برای همه است.

این مسئول اردنی تاکید کرد: امان به رهبری عبدالله دوم تلاش‌های گسترده‌ای درباره حفظ منافع خود صرف نظر از تحولات منطقه انجام می‌دهد.

وی در پایان درباره تحولات داخلی اردن نیز گفت: دولت معجزه نخواهد کرد و قدرتی جادویی برای خارج کردن کشور از بحران‌ها ندارد اما به زودی پروژه نهضت ملی را برای آغاز مرحله و سبکی جدید کلید خواهد زد.

غنیمات در ادامه از مردم اردن خواست دولت را براساس دستاوردها و عملکردش در طول 100 روز اول فعالیتش مورد ارزیابی قرار دهند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار