تبلیغات

حسینی‌قمی: زندگی آیت‌الله شب‌زنده‌دار برای خدا بود

مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد ارتحال آیت‌الله حاج شیخ‌ حسین شب‌زنده‌دار جهرمی، شامگاه پنجشنبه 31 خرداد در زادگاه آن عالم ربانی و با حضور مسئولان و اقشار و گروه‌های مختلف مردمی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، یک استاد حوزه‌ی علمیه‌ی قم در مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد ارتحال آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی با اشاره به ویژگی عالمان برجسته دینی، گفت:عالمان دینی باید با گفتار، رفتار و سبک زندگی خود، مردم را از ریا به اخلاص دعوت کرده و در مردم افزایش تواضع و بی اعتنایی به دنیا ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی‌قمی از دیگر ویژگی یک عالم دینی را افزایش ایمان و خداباوری، خیرخواه بودن و عدم ترویج کینه و اختلاف در بین مردم عنوان کرد.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه مرحوم آیت الله شب زنده دار جهرمی این ویژگیهای ذکر شده را در حد اعلا داشت، تاکید کرد: به فرموده پیامبر عزیز اسلام (ص)مردم با عالمانی همنشینی کنند که دارای این خصوصیات باشند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیتی که به مناسبت ارتحال این عالم جلیل القدر صادر نمودند مرحوم آیت الله شب زنده دار را فقیه پارسا و پرهیزگار معرفی کردند، گفت: تمام زندگی آیت الله شب زنده دار جهرمی برای خدا بود.

حسینی قمی انس با قرآن و تفسیر را در کنار فقاهت از دیگر ویژگی ممتاز آن مرحوم خواند و گفت:همه مردم باید قدر عالمان دینی را دانسته و نه تنها آنها را فراموش نکنند بلکه با مراجعه به آثار آنها راه و روش زندگیشان را بیاموزند.

وی با اشاره به اینکه عالمان دینی همواره منشا خدمات گرانقدری در اسلام بودهاند، بیان کرد: تدوین روایات و احادیث، تدوین فقه شیعه، ترویج دین، مبارزه با انحرافات و استعمار بخشی از فعالیتهای این عالمان بوده که با انجام چنین اقدامات مهمی همه ما را مدیون خود کردهاند.

این کارشناس دینی خاک جهرم را معنویت پرور و معنویت خیز خواند و افزود: برخاستن شخصیتهایی نظیر آیت الله آیت اللهی، آیت الله حق شناس، آیت الله شریعتمداری و آیت الله شب زنده دار از این شهرستان مصداق این مدعا است.

حسینی قمی همچنین با بیان اینکه بوی تعفن آل سعود همه عالم را فرا گرفته است و تخریب قبور ائمه بقیع (ع)توسط وهابیون و تکفیریها را ریشه در تفکر جاهلانه و جمود و خشونت وهابیت دانست و افزود: این جنایت هرگز نباید فراموش شود.

وی در ادامه ظاهر نگری در آیات الهی، خشونت در عمل و محدود پنداشتن رحمت خدا را از ویژگی این جنایتکاران دانست و گفت:هرجا که آنها در انجام تصمیم خبیثانه خود موفق نشدند به علت وجود عالمان دینی در آنجا بوده است.

مرحوم آیت‌الله شب‌ زنده‌دار از استادان برجسته حوزه علمیه قم بود و بیش از چهل سال سابقه تدریس دروس عالیه را در این حوزه علمیه داشت.

آن مرحوم در دوران تدریس خود، تالیفات بسیاری را از جمله تقریرات دروس خارج فقه و اصول امام خمینی (ره)، حواشی بر تفاسیر مجمع‌البیان و المیزان، شرح دعای مکارم الاخلاق و مجموعه یادداشت‌های مدون شده پیرامون مسئله امامت را به رشته تحریر در آورده است.

از جمله شاگردان آن فقیه بزرگوار می توان به حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی، شیخ محمدجعفر امامی، محمدجواد فاضل، مهدی شب زنده دار، سید حسن طاهری خرم‌آبادی، حجت الله ساکی خرم‌آبادی، علی کریمی جهرمی، شیخ حسین کرمانی، سید جمال‌الدین دین‌پرور و محمدمهدی موحدی کرمانی اشاره کرد.

مرحوم آیت الله شب زنده دار جهرمی در روزچهارم مرداد سال ۱۳۹۳ شمسی در سن ۸۵ سالگی به علت بیماری درگذشت و پس از تشییع در حرم فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد.

چهارمین سالگرد رحلت آیت الله شب زنده دار جهرمی با حضور آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت الله محمد مهدی شب زنده دار جهرمی فرزند مرحوم آیت الله شب‌زنده‌دار و عضو شورای نگهبان، حجت الاسلام سید علی آیت اللهی،ر ضایی نماینده مردم جهرم در مجلس، صحرائیان فرماندار ویژه جهرم و سایر مسئولان محلی در جهرم برگزار شد.


انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار