تبلیغات

گزارش علل توقف پروژه بوستان زندگی در محله هرندی به شورا ارائه شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، الهام فخاری با اشاره به پروژه بوستان زندگی به عنوان بخشی از طرح ارتقای کیفیت زندگی در بافت تاریخی مرکز تهران و استقرار انضباط اجتماعی در محله آسیب خیز شهید هرندی بیان کرد: این پروژه در راستای ساماندهی بوستان های این محله تعریف شده و از ترکیب و تجمیع سه بوستان خواجوی کرمانی، بهاران و حقانی تشکیل شده است و مساحتی در حدود 24 هکتار را شامل می‌شود.

وی با اشاره به گزارش اهم فعالیت های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در سال 96 بیان کرد: در این گزارش احداث بوستان زندگی (بازسازی و بازپیرایی بوستان های محله شهید هرندی) در موقعیت خیابان شوش محله شهید هرندی از سال 94 آغاز شده و پایان این پروژه درسال گذشته یعنی سال 96 پیش بینی شده است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران بیان کرد: علی رغم تأکید مدیران وقت شهرداری تهران و حساسیت و پیگیری اعضای شورای شهر تهران در دوره قبل و الزام مستندات بودجه 1396 شهرداری تهران عملیات اجرایی احداث بوستان تا پایان سال 96 خاتمه نیافت و در بودجه سال 97 شهرداری تهران زمان اتمام پروژه با دو سال وقفه به سال 98 موکول شده است.

فخاری با بیان این نکته که بهره برداری از این بوستان از عوامل کاهش آسیب های اجتماعی این محدوده است افزود: در حال حاضر با وجود این تأخیر قابل توجه ملاحظه می‌شود عملیات اجرایی تکمیل پروژه مسکوت مانده است و بیم آن می‌رود که حقوق مسلم ساکنان محله هرندی، محله های اطراف و همه مردم تهران در بهره مندی از فضای امن و سالم برای گذراندن اوقات فراغت تضییع شود.

وی همچنین ارائه گزارش میزان پیشرفت پروژه در احداث سالن سرپوشیده با سازه سبک به مساحت 10 هزار مترمربع بر روی پارکینگ زیرسطحی جهت اجرای شهر کودک، احداث دیوار پیرامونی به طول 1800 متر با الگو برداری از دیوار پیرامونی پارک شهر با هدف منظر شهری منطقه و آمفی تئاتر روباز به منظور اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی را مطالبه کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران همچنین به احداث معبر آسفالت پیرامونی به مساحت 50 هزار مترمربع برای انتقال بار ترافیکی از داخل بوستان های موجود به خارج از محدوده پروژه، بازطراحی و بازسازی دریاچه یک هکتاری و احداث معبر پیاده راه پیرامونی به مساحت 18 هزار مترمربع در محدوده داخلی بوستان اشاره کرد و خواستار گزارش از میزان پیشرفت این موارد شد.

فخاری در پایان گفت: احداث معابر اصلی و فرعی داخلی بوستان و ابنیه عمومی به مساحت سه هزار متر مربع مرمت و بازپیرایی فضای سبز، اجرای تأسیسات مکانیکی و برقی محوطه شامل اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، شبکه فاضلاب و جمع آوری آبهای سطحی، احداث مخزن ذخیره آب، تابلوهای برق محوطه و شبکه روشنایی معابر، مناسب سازی معابر و دیگر کاربری های پروژه برای استفاده معلولان از دیگر مواردی است که ارائه گزارش میزان پیشرفت آنها به شورا ضروری است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار