تبلیغات

بازسازی مزار شهدا شهدای آذربایجان غربی امسال پایان می‌یابد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، تقی کهوریان عصر امروز در نخستین جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدای آذربایجان غربی اظهار داشت: تکمیل طرح ساماندهی قبور و مزار شهدای استان نیازمند 9 میلیارد ریال اعتبار است که از این میزان 6 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

وی تصریح کرد: 3 میلیارد ریال باقیمانده برای تکمیل طرح ساماندهی قبور و مزار شهدای استان نیز از محل مشارکت شهرداریها اختصاص می‌یابد.

کهوریان تصریح کرد: نگهداری و مرمت مزار شهدا، در راستای پاسداشت رشادت ها و جانفشانی شهدا در دوران دفاع مقدس انجام می گیرد.

وی گفت: حفظ مزار مطهر شهدا به عنوان عناصر موثر فرهنگی در انتقال پیام فرهنگ رشادت و مجاهدت به نسلهای آینده امری ضروری است و بر همین اساس مرمت و بازسازی مزار شهدا در استان امسال به اتمام می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: تامین خدمات مورد نیاز گلزارهای شهدا در مناطق شهری و روستایی باید به خوبی انجام شود و با پایان عملیات ساماندهی، شهرداری ها و دهیاریها پس از تحویل گلزارهای شهدا مسئولیت نگهداری آن را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: دهیاریها و شهرداریها باید منابع اعتباری لازم برای مراقبت از قبور شهدا را در بودجه های خود پیش بینی کنند. 

کهوریان گفت: تاکنون از مجموع 9 هزار و 423 مزار شهدا در شهرها و روستاهای استان  8881 مزار ساماندهی شده است.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار