تبلیغات

عصائب اهل الحق: برگزاری مجدد انتخابات غیرقابل توجیه است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از السومریه نیوز، جنبش عصائب اهل الحق عراق امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: برخی تصور می‌کنند که برگزاری مجدد انتخابات خواسته مردم است، در حالی که چنین امری صحت ندارد.

در این بیانیه آمده است: موضع رسمی ما حمایت از هرگونه اقدام در چارچوب قانون اساسی برای بر ملا کردن دستکاری در نتایج انتخابات و بازگرداندن اعتماد به روند انتخابات است.

عصائب اهل الحق افزود: ما به دو  نکته اساسی اعتراض داریم. نکته اول اینکه بازشماری کامل آراء زمان زیادی می‌خواهد و ما را وارد خلأ قانونی می‌کند و ما معتقدیم که بازشماری آراء باید در استان‌ها و مراکزی صورت گیرد که در آنجا شکایات و اعتراض‌هایی به انتخابات صورت گرفته است و اگر ثابت شد که تقلب گسترده‌ای رخ داده است، در این صورت بازشماری کامل آراء منطقی خواهد بود. نکته دوم برگزاری مجدد انتخابات است که این به هیچ وجه توجیه پذیر نیست، زیرا تاکنون وجود تقلب گسترده به حدی که ما را مجبور به این کار کند، ثابت نشده است و ما معتقدیم که برگزاری انتخابات در چنین شرایطی که ما شاهد ناامیدی مردم هستیم، میزان مشارکت بسیار کمتر از دفعه قبل خواهد بود و در نتیجه روند سیاسی کلا از فروخواهد پاشید.

این بیانیه می‌افزاید: برخی تصور می‌کنند که گزینه برگزاری انتخابات خواسته مردم است در صورتی که چنین امری صحیح نیست، زیرا مردم دو گروه هستند گروهی که در انتخابات مشارکت نکردند و برای آن‌ها برنده و بازنده بودن و برگزاری انتخابات مجدد یا عدم برگزاری آن مهم نیست و گروه دوم شرکت کنندگان در انتخابات و طرف‌های سیاسی پیروز هستند که آن‌ها با برگزاری مجدد انتخابات مخالف هستند. 

عصائب اهل الحق تاکید کرد: کسانی که خواستار برگزاری مجدد انتخابات هستند، عده‌ای قلیل هستند که به حق یا ناحق در انتخابات ضرر کرده‌اند و آن‌ها حق دارند که دیدگاه‌های خود را بیان کنند، اما باید بدانند که نماینده کل ملت عراق نیستند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار