تحلیل از شرایط اقتصادی باعث ایجاد نظم فکری برای تصمیم گیری صحیح می شود

تبلیغات

تحلیل از شرایط اقتصادی باعث ایجاد نظم فکری برای تصمیم گیری صحیح می شود

تحلیل از شرایط اقتصادی باعث ایجاد نظم فکری برای تصمیم گیری صحیح می شودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز (سه شنبه، 22 خرداد) در مراسم رونمایی از کتاب «اقتصاد ایران در سال 96»، در جمع خبرنگاران افزود: تحلیل از شرایط اقتصادی کشور باعث ایجاد نظم فکری برای تصمیم گیری صحیح در کشور می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بسیاری از کشورها این موضوع مرسوم است که مراکز مطالعاتی تحلیل های سالانه از وضع اقتصادی کشور ارائه می کنند و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در دو، سه سال اخیر این کار را شروع کرده است و در گزارش اخیر که آقای جلالی رئیس مرکز پژوهش ها نیز نکات آن را مطرح کردند تحلیل هایی در خصوص اقتصاد کشور ارائه شده است.
آقای لاریجانی افزود: باید نگاه واقع بینانه ای به وضع اقتصادی کشور داشته باشیم تا پایه ای برای حل مسائل بشود، نکات مثبتی در این گزارش هست از این لحاظ که منابعی در کشور وارد شده که فضا را برای عادی شدن همکاری های بانکی در سال گذشته بیشتر فراهم کرده است.
وی افزود: در گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص اقتصاد کشور، نکات مثبتی از روند اقتصادی بیان شده است اما نکات منفی نیز از لحاظ برخی از مؤلفه ها وجود دارد.
رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: با توجه به اینکه امریکایی ها در برجام خلاف اخلاق و ضوابط و تعهدات بین المللی عمل کرده اند که البته از گذشته نیز این موضوع بوده است، اما به طور رسمی امریکایی ها از برجام خارج شده اند که این حرکت مقداری در شرایط کشور از لحاظ نوع سرمایه گذاری تاثیرگذار بوده از این رو تمهیداتی در حال اتخاذ و بر همین اساس مذاکراتی در دست اجراست. همچنین باید براساس رفتارهای ماه های آینده به یک چارچوب دقیق تری برسیم.
آقای لاریجانی یادآور شد: در کتاب «اقتصاد ایران در سال 96» گزارشی جامع در خصوص مسائل اقتصادی سال گذشته مطرح شده است و می تواند پایه ای برای تحلیل های اقتصادی باشد که از مرکز پژوهش های مجلس برای تدوین این کتاب قدردانی می کنم.
آقای لاریجانی از کتاب «اقتصاد ایران در سال 96» رونمایی کرد که در این مراسم، جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و تعدادی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار