نخستین دوره جایزه ملی یادگیری الکترونیکی برگزار می شود

تبلیغات

نخستین دوره جایزه ملی یادگیری الکترونیکی برگزار می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این کنفرانس که پیرامون جایزه ملی یادگیری الکترونیکی با تولیت کرسی ملی یونسکو در آموزش و یادگیری الکترونیکی برگزار می گردد، قرار است در تاریخ بیست و شش آذرماه سال جاری به انجام برسد.

کرسی های ملی یونسکو در حوزه های مختلف علوم به مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها وابسته هستند،کرسی ملی یونسکو در آموزش و یادگیری الکترونکی در نخستین مرکز آموزش عالی مجازی کشور (مهرالبرز) مستقراست و ریاست آن بر عهده دکتر علی اکبر جلالی معروف به پدر فناوری اطلاعات ایران است.

دکتر جلالی در ابتدای این نشست که امروز هشتم خردادماه 1397 در محل موسسه آموزش عالی مهرالبرز برگزار گردید، عنوان داشت: این جایزه با هدف ارتقای سطح کیفی آموزش های الکترونکی و با تاکید بر نوآوری،خلاقیت و توسعه آموزش عمومی توسط کرسی ملی یونسکو در آموزش و یادگیری الکترونکی برگزار خواهد شد.

او با بیان این که از بدو توسعه اینترنت تا کنون همیشه آموز به ویژه آموزش های غیر رسمی از اینترنت بهره برده است،عنوان کردند این جایزه قصد دارد از درجا زدن و رخوتی که در حال تهدید فضای آموزش الکترونیکی است پیشگیری کند.

او با برشمردن تعدادی از روندهای مربوط به رشد و توسعه حوزه یادگیری الکترونیکی مانند انقلاب تصویر در دو بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده،تولید محتوا مبتنی بر بازی،تحرک محتوا،یادگیری اجتماعی و... عنوان کردند قصد این جایزه تقدیر از چهره های شناخته شده نیست بلکه به همه خلاقیت ها ارج خواهد نهاد و آموزش عمومی برای این کرسی از اهمی ویژه برخوردار است.
ایشان سپس ضمن عنوان این که جایزه در سه سطح فرد، سازمان و شرکت ها برگزار خواهد گردید بیان داشتند به زودی سایت جایزه رونمایی شده و شاخص های ارزیابی در آن اطلاع رسانی خواهد شد.

او سپس به سوالات خبرنگاران حاضر پاسخ دادند.
در مورد بدبینی موجود بر اذهان در مورد آموزش الکترونکی و نقش جایزه در زدودن این موضوع عنوان داشتند،که یکی از اهداف جایزه ملی یادگیری الکترونیکی هم افزایی برای تقویت بهترین هاست که در کشور ما مغفول مانده اینشان نرم افزار بلک بورد را یکی از نمونه های موفق این راه دانسته و از ادغام چند مجموعه در پایان جهت تقویتش بهره بردند.

در مورد سوال دیگری درمورد سایر فعالیت های کرسی او ضمن بیان ان که کرسی نهادی مستقل و غیرانتفاعی است عمده کارکرد کرسی را آموزش عمومی و فرهنگ سازی و کیفی سازی حوزه خود دانستند.

وی در تشریح رابطه کرسی با یونسکو عنوان داشتند این رابطه تنها یک رابطه ساده و روشن است که کرسی گزارش های سالانه کرسی را جهت بررسی ارزیابی های مرتبط در مرود نیل به اهداف انجام می دهد.

وی زمان برگزاری این جایزه را بیست و هفتم اذرماه سال جاری عنوان کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار