کازوئو ایشی‌گورو نشان شوالیه می‌گیرد

تبلیغات

کازوئو ایشی‌گورو نشان شوالیه می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، کازوئو ایشی‌گورو با دریافت نشان شوالیه برای خدماتش به ادبیات تجلیل می‌شود.

این نویسنده که سال پیش جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد خالق رمان‌هایی است که با اقتباس از آن‌ها فیلم‌های سینمایی موفقی ساخته شده‌اند.

وی که متولد ژاپن است، از ۵ سالگی در بریتانیا بزرگ شده است.

این نویسنده گفت عمیقا از دریافت این افتخار تحت تاثیر قرار گرفته و از ملتی که او را به عنوان یک پسر کوچک خارجی پذیرا شدند سپاسگزار است.

وی نویسندگی را با «منظر پریده‌رنگ تپه‌ها» در سال ۱۹۸۲شروع کرد و با «هنرمند دنیای شناور» که سال ۱۹۸۶منتشر شد و داستان آن درباره ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم بود، به لیست نهایی رمان‌های نامزد دریافت جایزه بوکر راه یافت.

«بازمانده روز» نوشته سال ۱۹۸۹ موفق به کسب جایزه من بوکر شد و «وقتی یتیم بودیم» در سال ۲۰۰۰دوباره به لیست نهایی نامزدهای دریافت جایزه من بوکر راه یافت. «هرگز رهایم مکن» نوشته سال ۲۰۰۵ رمان علمی‌تخیلی پادآرمان گرا از شناخته‌شده ترین آثار ایشیگورو است که در فهرست نهایی بوکر، جایزه آرتور سی. کلارک و جایزه حلقه منتقدان کتاب ملی قرار گرفت و مجله تایم آن را بهترین رمان سال خواند. «غول دفن شده» جدیدترین رمان این نویسنده سال ۲۰۱۵ منتشر شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار