تبلیغات

تاکید می بر حل بحران یمن در گفتگو با بن‌سلمان

تاکید می بر حل بحران یمن در گفتگو با بن سلمان

در حالیکه گمانه زنی‌هایی از سوی طرف‌های بین المللی در مورد احتمال وقوع بحران انسانی در یمن به دلیل درگیری‌های بندر الحدیده در غرب این کشور بالا گرفته، نخست وزیر انگلیس در تماس تلفنی با ولی‌عهد عربستان گفت: خاتمه دادن به اوضاع در یمن تنها از طریق مذاکرات سیاسی ممکن است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الجزیره، سخنگوی ترزا می، نخست وزیر انگلیس تصریح کرد، می در تماس تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، وی را به حمایت از تلاش‌های مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن ترغیب کرد.

وی گفت: می در گفتگوی تلفنی با بن سلمان، در مورد اوضاع انسانی یمن و لزوم تلاش‌ برای کاهش درد و رنج یمنی‌ها تاکید کرد.

این تماس در سایه نگرانی‌های روز افزون بین المللی نسبت به وقوع احتمالی بحران انسانی صورت گرفت که ممکن است در نتیجه درگیری‌های الحدیده رخ دهد.

طرفین در این تماس روابط دو جانبه میان دو کشور و راههای گسترش آن و همچنین آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

خبرنگار الجزیره گفت: انگلیس و جامعه جهانی به خاطر نگرانی از پیامدهای درگیری الحدیده در تلاشند تا عربستان و امارات را به توقف پیشروی به سمت الحدیده ترغیب کنند.

مذاکرات می و ولیعهد عربستان بعد از اظهارات فرستاده سازمان ملل به یمن انجام شد. فرستاده سازمان ملل گفته بود پافشاری نیروهای سعودی و اماراتی برای به دست گرفتن کنترل بندر الحدیده به معنای این است که آن دو به دنبال تحقق صلح از طریق انجام مذاکرات نیستند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار