تبلیغات

«الحاق مناطق قبایلی به ایالت خیبر پختونخوا یا استقلال آن» آخرین معمای پیش روی دولت پاکستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، همزمان با اتمام دوره حکومت حزب نواز بر پاکستان و نزدیک شدن انتخابات در این کشور بحث بر سر الحاق مناطق قبایلی به ایالت خیبر پختونخوا یا استقلال آن شدت گرفت.

«آصف علی زرداری» رئیس جمهور سابق پاکستان در این خصوص گفت: الحاق مناطق قبایلی به ایالت خیبرپختونخوا اولین گام برای پیشرفت این مناطق است.

مشاور رئیس حزب مردم تصریح کرد: تصویب لایحه الحاق مناطق قبایلی موسوم به فاتا به ایالت خیبرپختونخوا نشان از جدیت پارلمان پاکستان برای بهبود شرایط کشور دارد.

وی افزود: «فرحت الله بابر» سناتور سابق حزب مردم تلاش‌های فراوانی برای تصویب این لایحه انجام داد و قانونی شدن این لایحه یک پیروزی بزرگ برای حزب مردم تلقی می‌شود.

از سوی دیگر احزابی چون تحریک انصاف نیز حمایت خود را از الحاق مناطق قبایلی به ایالت خیبرپختونخوا اعلام کردند.

این در حالی است که حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل الرحمن همچنان مخالف سرسخت الحاق مناطق قبایلی به ایالت خیبرپختونخوا است.

اکسپرس نیوز نوشت؛ طرفداران جمعیت علمای اسلام با برگزاری تظاهرات و انجام تحصن خشم خود را از تصویب این لایحه اعلام کردند.

مسئولین این حزب بیان کرده اند: تا زمانی که این لایحه از سوی پارلمان پاکستان لغو نشد اعتراض های خیابانی آنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است جمعیت علمای اسلام شاخه فضل الرحمن که از حامیان حزب نواز قلمداد می‌شد پس از تصویب این لایحه به صورت رسمی به ائتلاف خود با حزب نواز پایان داد.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار