تبلیغات

درگذشت کشتی‌گیری که در یک‌ هفته ۲ نقره المپیک‌ گرفت!

رکورددار کسب ۲ مدال نقره المپیک ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی در رشته کشتی آزاد و فرنگی در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

به گزارش ایسنا، دانیل رابین عنوان دار کشتی فرانسه که ۲ مدال نقره المپیک ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی در کشتی آزاد و فرنگی، طلای کشتی آزاد جهان در سال ۱۹۶۷ و طلای اروپا در سال ۱۹۶۸ را در کارنامه خود داشت در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

دانیل رابین فرانسوی در بیشتر رویدادهایی که حضور داشت در هر دو رشته آزاد و فرنگی به مصاف رقبای خود می رفت. اوج هنرنمایی رابین در المپیک‌۱۹۶۸ مکزیکوسیتی بود که موفق شد در فاصله ۶ روز ۲ مدال نقره المپیک را در هر ۲ رشته کشتی آزاد و فرنگی در وزن ۷۸ کیلوگرم از آن خود کند تا به این ترتیب رکورد بی نظیری از خود در کشتی جهان بر جای بگذارد.

وی همچنین با کسب مدال طلای جهان در سال ۱۹۶۷ نخستین قهرمانی جهان را برای فرانسه به ارمغان آورد.

رابین در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ آلمان نیز در هر دو رشته آزاد و فرنگی کشتی گرفت که در رشته آزاد به عنوان پنجمی رسید و در کشتی فرنگی نیز در جایگاهی بهتر از ششمی قرار نگرفت.

وی علاوه بر موارد فوق در جریان رقابت های قهرمانی اروپا در سال های ۱۹۷۰ آلمان و ۱۹۷۲ لهستان نیز در هر دو رشته آزاد و فرنگی به روی تشک رفت اما از رسیدن به مدال بازماند.

رابین پس از دوران قهرمانی، سرمربیگری کشتی فرانسه و نایب رییسی فدراسیون این کشور را نیز عهده دار بود و در رویدادهای مختلف به عنوان نماینده فنی اتحادیه جهانی کشتی حضور داشت.

وی در سال ۲۰۱۲ نیز نامش در فهرست تالار مشاهیر کشتی جهان جای گرفت.

نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی با تمجید از شخصیت و نقش وی در کشتی جهان، درگذشت وی را تسلیت گفت.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار