تبلیغات

ترامپ از احتمال تعویق دیدار با رهبر کره شمالی خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه گفت که احتمال زیادی وجود دارد که دیدار وی با "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در روز 12 ژوئن برگزار نشود.

ترامپ ابراز تردید درباره برگزاری دیدار با رهبر کره شمالی در تاریخ تعیین شده در سنگاپور را در دیدار با "مون جائه این" رئیس جمهور کره جنوبی مطرح کرد که به واشنگتن سفر کرده تا با ترامپ دیدار کند.

در صورتی که برگزاری این نشست با شکست مواجه شود ضربه بزرگی به حامیان ترامپ درباره دستیابی به بزرگترین دستاورد سیاسی در دوران ریاست جمهوری اش وارد خواهد شد و نا امیدی بزرگی نیز برای خود ترامپ به همراه خواهد داشت.

وی افزود که امکان برگزار شدن نشست در تاریخ تعیین شده به زودی مشخص خواهد شد.

ترامپ گفت: کره شمالی این فرصت را دارد که به کشور بزرگی تبدیل شود و من معتقدم که آنها باید از این فرصت استفاده کنند.

ترامپ درپاسخ  به سوالی درباره عاری سازی کره شمالی از تسلیحات اتمی گفت: من دیدگاههای بسیار محکمی در این زمینه دارم. این اتفاق باید رخ دهد. این همان موضوعی است که درباره آن گفتگو می کنیم. ما دیدگاههای بسیار قاطعی در این باره داریم.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا خلع سلاح کره شمالی از تسلیحات هسته ای باید به یکباره انجام شود یا به تدریج ­گفت: فکر می کنم اینکه همه این تسلیحات هسته ای به یکباره کنار گذاشته شود­ بهتر است. نمی خواهم فراتر از این سخنی بگویم.

ترامپ در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین امنیت جانی رهبر کره شمالی در دیدار آتی ­گفت: بی تردید ما امنیت جانی او را تضمین می کنیم. بله. ما امنیت جانی او را تامین می کنیم. ما از ابتدا درباره این مسئله صحبت کرده ایم.

انتهای پیام/.

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار