تبلیغات

خوزستان| سرابی به‌نام پالایشگاه گاز بیدبلند برای جوانان بهبهانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهبهان، پالایشگاه گاز بیدبلند در 32 کیلومتری غرب بهبهان، 18 کیلومتری شمال آغاجاری و 35 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان میانکوه در استان خوزستان واقع شده‌است.

این طرح با تأمین سرمایه از سوی شرکت صنایع پترو شیمی خلیج‌فارس، صندوق توسعه ملی و کنسرسیوم بانک‌های ایرانی به عاملیت بانک سپه و بهره‌گیری از دانش و تجربه‌های پیمانکاران و سازندگان داخلی توسط شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در دست احداث است.

پروژه‌ای کاملا ایرانی

مدیرعامل پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس در زمینه احداث این پالایشگاه گفت: این پالایشگاه بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه به شمار می‌رود که برای اجرای آن 2.2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

محمود امین نژاد افزود: با بهره برداری از این پالایشگاه کل گاز غنی ورودی بیش از 56 میلیون متر مکعب در روز بوده که 75 درصد گاز تولیدی پس از پالایش و جداسازی در قالب گاز متان به شبکه سراسری گاز کشور باز می‌گردد و 25 درصد دیگر محصولات جانبی است.

طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در قالب قرارداد اجرایی EPCC با دریافت خوراک به میزان 56.6 میلیون متر مکعب در روز، با اهدافی از جمله افزایش درآمد مالی و ارتقاء سطح علمی، فنی، اقتصادی و اجتماعی کشور افزایش میزان گاز شیرین 24.2 میلیون متر مکعب در روز جهت ارسال به خط سراسری برای مصرف خانگی و تزریق در میادین ذخیره سازی گاز کشور و تولید 1.5 میلیون تن اتان در سال جهت تأمین خوراک مجتمع های پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی گچساران به منظور تولید اتیلن و ارسال به واحدهای پایین د ستی پتروشیمی‌های گروه دنا در نظر گرفته شده است.

در اجرای این طرح 7 هزار و 500 نفر در زمان ساخت و اجرا و 1000 نفر در زمان بهره برداری بصورت مستقیم و 15 هزار نفر بصورت غیر مستقیم در طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در زمینی به مساحت 244 هکتار و با گستردگی 550 کیلومتر در استان‌های خوزستان، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد مشغول به‌کار خواهند شد.

سرابی به‌نام پالایشگاه گاز بیدبلند برای جوانان بهبهانی

امروزه اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مهم جوانان کشور است که به‌نظر می‌رسد تبدیل به یک معضل اساسی شده در این راستا نیز گویا مسئولان شهرستان بهبهان متاسفانه فرصت را غنیمت شمرده و با ارجاع انبوه و امید واهی به جوانان جوایای کار به سمت پالایشگاهی نوبنیاد که نیازمند اعتبار ملی است و نوعی رفع تکلیف محسوب می‌شود خود را از تیررس نارضایتی‌های جوانان جویای کار برهانند.

امروز سراب استخدام در پالایشگاه گاز بهبهان بیش از آن‌که که فضای کسب و کار را رونق بخشد، دستمایه‌ای برای فرار مسئولان در برابر بسترسازی ایجاد اشتغال در شهرستان شده است و این مسئله زمینه ساز فاجعه‌ای بزرگ در بازار کار آفرینی پس از آغاز زمان بهره‌برداری از پروژه و اتمام کار 7 هزار جوان خواهد شد.

به بهانه اشتغالزایی ما را آواره نکنید/محیط زیست به‌گوش باشد

اهالی روستاهای اطراف پالایشگاه گاز بیدبلند 2 خلیج فارس بهبهان از مسئولان و سازمان محیط زیست خواسته و گفته‌اند که زمین‌های کشاورزی ما متصل به پالایشگاه است و منازل مسکونی ما در فاصل 2 الی 5 کیلومتری پالایشگاه است و با احداث پتروشیمی در مجاور پالایشگاه گاز بیدبلند 2 خلیج فارس مخالفیم چون منجر به نابودی زمین‌های کشاورزی و باغات ما می‌شود و مجبور به آواره شدن و مهاجرت می‌شویم !

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار