تبلیغات

مادرید خطاب به بارسلونا: دولتی امکان‌پذیر و قابل دوام تشکیل دهید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، ماریانو راخوی، نخست‌وزیر اسپانیا در واکنش به چینش کابینه دولت محلی منطقه کاتالونیا - که شامل انتصاب چند فرد زندانی به عنوان وزیر است - از رئیس این منطقه خواست تا دولتی «امکان‌پذیر و قابل دوام» را انتخاب کند که تابع قانون بوده و در راستای استقرار دوباره چارچوب‌های نهادی قانونی در کشور عمل کند.

راخوی در اظهارات خود گفت: «امیدوارم که دولت [جدید کاتالونیا] به زودی مستقر شود. من تأکید دارم [که این دولت باید] امکان‌پذیر و قابل دوام باشد. یک دولت مطیع قانون که با ما مذاکره کند و برای استقرار دوباره یک وضعیت سیاسی و نهدی عادی در کشور ما کار کند».

نخست‌وزیر اسپانیا همچنین به این نکته اشاره کرد که مادرید آاده گفتگو با مقامات جدید کاتالونیا است، هرچند تأکید کرد که طرف کاتالانی باید به قانون و استقرار دوباره چارچوب نهادی عادی احترام بگذارد».

راخوی افزود: «دولت، به نوبه خود، نهایت تلاش خود [برای حفظ گفتگو] را انجام می‌دهد، امیدوارم که طرف دیگر هم به تعهداتش پایبند بماند. اما در کشوری، که بخشی از اتحادیه اروپا و یکی از کشورهای پیشروی جهان است، باید از قانون تبعیت کرد. قانون پیوند دهنده همه ما است».

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار