تبلیغات

تبریز| وضع فعلی جامعه برای هیچ کس مطلوب نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، داوود بهبودی در نخستین جلسه مجمع مشورتی توسعه شهرستان تبریز اظهار داشت: به رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته وضع فعلی جامعه برای هیچ کس مطلوب نیست؛ بنابراین باید حرکت کنیم و وضعیت فعلی را تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه نباید دچار خودکم‌بینی یا خودشیفتگی شویم، بلکه  باید واقعیت‌ها را ببینیم تا در مسیر صحیح قدم بگذاریم و حرکت ما مشارکت محور و خودجوش باشد، افزود: اگر مطالبه توسعه شکل گیرد و استمرار یابد بنده هم به عنوان یک مسئول اجرایی مجبور به پاسخگویی و همراهی خواهم بود.

بهبودی ابراز داشت: شما نمونه‌ای از نخبگان تبریز هستید و قطعا نخبگان و افراد ذی نفوذ زیادی در این شهر زندگی می‌کنند که دغدغه رفاه و رضایتمندی مردم و به طور خلاصه توسعه شهر را دارند و از این جمع تقاضا دارم هر کسی را صلاح می‌دانید به جمع اضافه کنید تا شبکه گسترش یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی یادآور شد: ما نیازمند گفت‌وگو هستیم؛ چرا که پیش شرط توسعه مشارکت و پیش شرط مشارکت نیز گفت‌وگو است و باید آن قدر گفت‌وگو کنیم تا دیدگاه‌هایمان به هم نزدیک شود.

این اقتصاددان تاکید کرد: این مجمع متعلق به تبریز و موضوع ماموریت آن مربوط به تبریز است نه استان یا کشور و باید روی اثراتی که می‌توانیم در تبریز و توسعه آن بگذاریم سرمایه گذاری کنیم.

بهبودی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از تعدادی از تولیدکنندگان پیشکسوت و موفق استان در روزهای گذشته تصریح کرد: اینها بارقه‌هایی از تجلیل از سرمایه‌های نمادین استان هستند که مقدمه توسعه به شمار می‌روند و باید این حرکت‌های ارزشمند را نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه نخبگان دارای تمکن فرهنگی، اجتماعی، مالی و فکری هستند که باید در مسیر توسعه به کار گیرند، یادآور شد: توسعه یک امر تدریجی است و ما نمی‌توانیم معجزه کنیم؛ مهم این است که قطار جامعه را روی ریل توسعه قرار دهیم.

در این جلسه فرماندار تبریز بر لزوم ایجاد و اصلاح زیرساخت‌ها برای تبریز 2018 تاکید و اضافه کرد: باید قدر داشته‌های خود را بدانیم و سابقه پرافتخار تجاری، سیاسی و فرهنگی تبریز را به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

علیار راستگو خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم توسعه یابیم هم دولت، هم بخش خصوصی و هم بخش تعاون جامعه باید اساسی ترین پایه توسعه یعنی مردم را پای کار آورند.

وی با بیان اینکه ضریب امنیتی تبریز از لحاظ آسیب‌های اجتماعی و سایر معضلات بسیار مطلوب بوده و لازم است به مسائل نگاه فرهنگی داشته باشیم، ادامه داد: هدف ما حل مسائل است و از این جمع انتظار داریم مشکلات مختلف و هشدارهای موجود را به ما اطلاع دهند.

در ابتدای این جلسه تعدادی از نخبگان و فرهیختگان علمی، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شهرستان تبریز به بیان دیدگاه های خود در ارتباط با امر توسعه و چگونگی دستیابی به آن پرداختند.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار