تبلیغات

مصرف ویتامین D ریسک حمله ناگهانی آسم را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان دانشگاه کوئین مری لندن، مکمل ویتامین D می تواند به عنوان منبع تسکین آنی افرادی که مبتلا به حمله شدید آسم می شوند، عمل کند.

به گفته محققان، مرگ ناشی از آسم عمدتاً در زمان تشدید علائم بیماری که به حمله آسمی معروف است، افزایش می یابد. معمولا حمله آسمی در پی عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی روی می دهد.

محققان معتقدند ویتامین D از طریق تقویت واکنش های ایمنی به ویروس های تنفسی و کاهش التهاب مضر دستگاه تنفسی، عاملی حفاظتی در مقابل حملات آسم هستند.

محققان این مطالعه داده های ۹۵۵ شرکت کننده را در قالب هفت آزمایش کنترل شده تصادفی که از لحاظ مصرف مکمل های ویتامین D آزمایش شده بودند، بررسی کردند.

نتایج مطالعات نشان داد مصرف مکمل ویتامین D منجر به کاهش ۳۰ درصدی میزان حملات آسم که نیاز به درمان با قرص یا تزریق استروئیدی دارند، می شود.

محققان همچنین دریافتند استفاده از این مکمل موجب کاهش ۵۰ درصدی ریسک حداقل یک حمله آسمی نیازمند به بستری شدن در بیمارستان می شود؛ معمولا ۶ تا ۳ درصد بیماران چنین تجربه ای خواهند داشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار