تبلیغات

قم| تشکیل کمیته‌ای ویژه برای تعیین تکلیف 209 واحد تعطیل شهرک صنعتی شکوهیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید مهدی صادقی در پایان بازدید یک‌روزه مسئولان استان از شهرک صنعتی شکوهیه، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در نوع جنبه حمایتی داشته و روند اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان را مشخص نمی کند.

وی افزود: مجموعه اقدامات صورت گرفته در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم درمجموع اقدامات مناسب و تأثیرگذاری بوده که سبب شده تا بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی قم حل شود، درمجموع شهرک‌های صنعتی استان قم واحدهای مهمی وجود داشته که در فرآیند تولید و تأمین نیازهای کشور اهمیت ویژه‌ای دارند.

استاندار قم با تأکید بر اهمیت نظارت بر پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی قم گفت: پرداخت تسهیلات رونق تولید و ارائه کمک‌های مالی در جای خود مطلوبیت داشته و باید ادامه داشته باشد اما نظارت دقیقی نیز باید وجود داشته باشد تا تسهیلات ارائه‌شده در محل مناسب خود هزینه شود، کمیته نظارت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کمک شایانی به‌قرار گرفتن تسهیلات پرداختی دولت در ریل اصولی و فلسفه وجودی خودکرده است.

صادقی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم در دل شهرک‌های صنعتی عنوان کرد: برگزاری جلسات ستاد تسهیل در داخل شهرک‌های صنعتی و واحدهای تولیدی سبب می‌شود تا دلگرمی و انگیزه‌ای ویژه‌ای در بین سرمایه‌گذاران ایجاد شود و از طرف دیگر نیز برگزاری این جلسات در شهرک‌های صنعتی سبب آشنایی بیشتر مدیران استان با مشکلات واحدهای تولیدی و آینده‌نگری در بین صاحبان صنایع می‌شود.

وی با انتقاد از تعطیلی 209 واحد صنعتی شهرک شکوهیه خاطرنشان کرد: برای بررسی وضعیت 209 واحد تعطیل شهرک صنعتی شکوهیه کمیته‌ای ویژه تشکیل‌شده و پس از استخراج آمار و ارقام اولیه و تفکیک نوع مشکلات موجود درباره تعیین تکلیف این حجم از واحدهای تعطیل تصمیم‌گیری شده و به چرخه تولید بازگردانده می‌شود.

استاندار قم بابیان اهمیت زیرساخت‌های اولیه تولید در شهرک‌های صنعتی استان ادامه داد: متأسفانه برخی واحدهای صنعتی حجم بیشتری از نیاز به برق، آب و برق انرژی را ذخیره می‌کنند که یک‌روال اشتباه در بین واحدهای تولیدی استان بوده که برخی مشکلات جانبی در تأمین این عناصر مهم و اساسی ایجاد می‌کند.

صادقی با تأکید بر تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری میزان ذخیره  اضافه انرژی توسط برخی واحدهای صنعتی استان عنوان کرد: کمیته‌ای بدین منظور تشکیل‌شده تا پس از بررسی‌های کارشناسی شده آن میزان از انرژی‌های اضافی ذخیره‌شده به مدار مصرف و تولید استان بازگردانده شود.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار