تبلیغات

رویترز: ایران و اروپا برای حفظ برجام گزینه های محدودی دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رویترز پس از برگزار شدن نشست وزیر امور خارجه ایران با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان طی مقاله ای نوشت که ایران و اروپا در حالی برای حفظ برجام تلاش می کنند که گزینه های محدودی در مقابل دارند.

رویترز نوشت: اروپا روز سه شنبه تلاش کرد تا راهی برای نجات توافق هسته ای بدون حضور آمریکا پیدا کند و اعلام کرد که راه حل سریعی نیاز است تا توافق هسته ای در برابر تحریم های مجددی که توسط "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا دستور داده شده تا مجددا اعمال شود، امکان تداوم داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس به همراه موگرینی درباره گام های بعدی با "محمد جواد ظریف" صحبت کردند. اروپا معتقد است که برجام بزرگترین دستاور دیپلماتیکی طی چندین دهه بوده است و به دنبال حفظ آن است.

پیش از این "بوریس جانسون" وزیر امور خارجه انگلیس صراحتا درباره تحریم های آمریکا که به دنبال منع تجارت شرکت های اروپایی با ایران است صحبت کرده بود و گفته بود که باید درباره ممانعت آمریکا از تجارت با ایران واقع بین بود.

موگرینی پس از نشست با ظریف و وزیران خارجه سه کشور اروپایی گفته بود: ما در حال کار کردن برای یافتن راه حل عملی هستیم. ما در حال گفت وگو درباره راه حل هایی هستیم تا این توافق زنده بماند.

وی افزود که به دنبال اقداماتی هستیم تا ایران بتواند به صادرات نفت ادامه داده و بانک های اروپایی بتوانند با این کشور تعامل داشته باشند.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار