نمایندگی ایران در سازمان ملل: آمریکا و اسرائیل نقض قوانین بین المللی را به طور مشترک جشن گرفتند

تبلیغات

نمایندگی ایران در سازمان ملل: آمریکا و اسرائیل نقض قوانین بین المللی را به طور مشترک جشن گرفتند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنی، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل طی بیانیه ای به سخنرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت پاسخ داد.

‎ در این بیانیه آمده است: در حالی که جهان در سوگ کشته و زخمی شدن هزاران فلسطینی از جمله  زنان و کودکان بیگناه در اعتراضاتی مسالمت آمیز، اشک می‌ریزد و در حالی که شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه‌ای اضطراری برای رسیدگی به این جنایات دهشتناک تشکیل داده، نماینده دائم آمریکا بار دیگر تصمیم گرفت با صحبت درباره ایران، هیچ اشاره ای به جنایت دهشتناک رژیم اسرائیل نکند.نماینده دائم آمریکا با تکرار اتهامات بی اساس و نخ نما بر علیه جمهوری اسلامی ایران سعی کرد تا توجهات را از فراخوان جهانی برای پایان دادن فوری به این قتل عام وحشیانه در غزه منحرف کند. وی بار دیگر در شرایطی بر سیاست حمایت بی قید و شرط آمریکا از اقدامات غیرقانونی و تجاوزکارانه رژیم اسرائیل تاکید کرد که این رفتارها به مهمترین عامل ناامنی و بی ثباتی در منطقه تبدیل شده است.

آمریکا و رژیم اسرائیل نقض صریح حقوق بین‌الملل، شامل حقوق بشردوستانه و حقوق بشر و تعداد زیادی از قطعنامه‌های سازمان ملل را به طور مشترک جشن گرفتند. این موضوع بار دیگر نشان داد که آمریکا شریک اصلی جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین در هفتاد سال گذشته و از جمله خونریزی‌های جاری در غزه بوده و اظهارات امروز نماینده آمریکا نمی‌تواند این واقعیت را پنهان کند.»

‎جمهوری اسلامی ایران بار دیگر از تمام کشورهای جهان می‌خواهد تا برای توقف فوری قتل تظاهرکنندگان بیگناه فلسطینی به رژیم اسرائیل فشار بیاورند، تظاهرکنندگانی که این حق را دارند که به زندانی بودن در بزرگترین زندان جهان اعتراض کنند.

نیکی هیلی نماینده سازمان ملل در سازمان ملل طی سخنان خود در این نشست بار دیگر ایران را به توسل به خشونت در سراسر خاورمیانه متهم کرد.

وی با این ادعا که قدس پایتخت اسرائیل و پایتخت تاریخی ملت یهود است، افزود: انتقال سفارتمان به قدس اقدامی درست و خواسته ملت آمریکا بود.

نماینده آمریکا در ادامه مدعی شد که حماس تظاهرات کنندگان را تحریک کرد تا به دیوار حائل بین غزه و اسرائیل نزدیک شوند.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود که اسرائیل در قبال حوادث غزه خویشتنداری به‌خرج داده است.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار