روایت خانم بازیگر از دوران معلمی

تبلیغات

روایت خانم بازیگر از دوران معلمی

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، مهوش وقاری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با میزان، با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت ولی عصر(عج) و روز معلم در خصوص فعالیت خود به عنوان یک معلم گفت: وقتی به روز معلم نزدیک می شویم من به شخصه احساس بسیار خوبی دارم زیرا خاطرات بسیار خوبی از دوران معلم بودنم دارم. معلم بودن برای من به همان اندازه بازیگر بودن عزیز و گرامی است.

وی بازیگری و معلمی را شبیه به یکدیگر خواند و افزود: بازیگری و معلمی وجه اشتراک های فراوانی دارند زیرا در هر دوی آنها باید بازی کنید. البته منظورم از بازی کردن در معلمی این است که گاهی مجبورید برای اداره کلاس و پیشبرد درس، کارهایی انجام دهید که با شخصیت اصلی خودتان یکسان نیست. در بازیگری هم در اکثریت نقش ها خودتان نیستید و باید در قالب انسان‌های دیگر ظاهر شوید.

بازیگر فیلم "ورود آقایان ممنوع" درخصوص تاثیر بازیگری در زمان تدریس تاکید کرد: شروع معلمی من به دوران دانشجویی باز می گردد. آن دوران بازیگری را آغاز کردم و همین شروع کارم در عرصه بازیگری باعث شد شاگردها رابطه بهتری با من برقرار کنند. خیلی جالب است بدانید چون بازیگر بودم شاگردانم در مدرسه بیشتر از سایر کلاس ها برای کلاس من درس می خوانند.

وی در همین راستا ادامه داد: من در آن زمان به عنوان بازیگر در خانه شاگردها هم حضور داشتم و همین باعث شده بود که با من احساس نزدیکتری داشته باشند. گاهی هم بسیاری از بچه‌ها رودربایستی داشتند و به خاطر همین رودربایستی همه درسها را به خوبی می خواندند چون فکر می کردند اگر درس نخوانند من از تلویزیون این اتفاق را به خانواده آنها می گویم.

 بازیگر فیلم "پسر آدم، دختر حوا" درباره پیشنهاداتی که برای بازی در نقش معلم به او شده اذعان کرد: یادم نمی آید و یا شاید آنقدر تعداد پیشنهادهایی که برای بازی در نقش معلم داشته ام زیاد است که نمی توانم بگویم چند بار در نقش معلم بازی کرده ام. البته این اتفاق طبیعی است اما گاهی تکرار این قضیه خیلی هم جذاب نیست. در کل به واسطه سابقه و تجربه ام در معلمی این اتفاق یعنی بازی در نقش یک معلم برایم بارها تکرار شده است. تکراری که گاهاً موفق بوده و برخی مواقع چندان مطلوب نبوده است.

وقاری درباره سخت‌تر بودن معلمی در مقایسه با بازیگری خاطرنشان کرد: واقعیت امر مهران مدیری اینقدر در برنامه دورهمی سختی بازیگری را مسخره کرد و گفت که کار چندان سختی نیست که من هم جرات نمی کنم بگویم بازیگری کار سختی است. البته بی خوابی و شب بیداری و نداشتن برنامه زمانی درست در زندگی بخش کوچکی از سختی های کار یک بازیگر است اما با این وجود معلم بودن بسیار سخت تر است. زیرا در معلمی شما وظیفه تربیت یک نسل را بر عهده دارید و این وظیفه بسیاری دشواری است که به زبان قابل وصف نیست.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار