حفظ حریم و حرمت معلم خط قرمز ماست

تبلیغات

حفظ حریم و حرمت معلم خط قرمز ماست

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برقراری انضباط در کلاس یکی از مهترین چالش‌های معلمی در سال‌های اخیر شده است، گفت: توهین به معلم، ورود ناشیانه به حرمت معلم ضربه هولناکی به پیکره تعلیم و تربیت وارد می‌کند. به تمام همکارانم در بخش های حقوقی تاکید کردم خط قرمز ما حفظ حریم و حرمت معلم است که اگر بشکند دیگر چیزی در آموزش و پرورش نداریم.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در آیین سپاس معلم که در آموزشگاه هفتم تیر تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معلم اظهار کرد: ما برای آنکه به یک آینده درخشان و مطلوب برسیم و به مراتبی از حیات طیبه دست یابیم چاره ای جز ایجاد تحول در آموزش و پرورش نداریم.

وی افزود: برای رسیدن به افقی از پیشرفت چاره‌ای جز ایجاد یک آموزش و پرورش پویا نداریم. در این بین معلم مهمترین رکن عرصه تعلیم و تربیت است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر برنامه‌های آموزشی امروز مدارس را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم می توانیم دریابیم آینده چگونه خواهد بود، گفت: یکی از تعاریف آموزش و پرورش تحولی این است که بتواند خود را با نیازهای فردی و اجتماعی تطبیق دهد. نسل امروز به سرعت نیازها و ویژگی‌هایش در حال تغییر است و اگر با مدل‌های گذشته برنامه‌ریزی کنیم حتما این آموزش و پرورش، آموزش و پرورش ورشکسته‌ای خواهد بود.

بطحایی تاکید کرد: هیچ تحولی اتفاق نمی‌افتد تا زمانی که معلم نخواهد و یا نتواند. اگر بهترین فضای آموزشی و مناسب‌ترین برنامه‌ها را هم طراحی کنیم اما معلم انگیزه و اراده‌ای برای اجرای آن‌ها نداشته باشد، تلاش‌ها با شکست مواجه خواهد شد بنابرایم نقطه عطف ما باید در تحول معلم باشد.

وی با اشاره به اینکه برقراری انضباط در کلاس یکی از مهمترین چالش‌های معلمی در سال های اخیر شده است گفت: توهین به معلم، ورود ناشیانه به حرمت معلم ضربه هولناکی به پیکره تعلیم و تربیت وارد میکند. به تمام همکارانم در بخش های حقوقی تاکید کردم خط قرمز ما حفظ حریم و حرمت معلم است که اگر بشکند دیگر چیزی در آموزش و پرورش نداریم. حرکت یک معلم، حرمت یک میلیون و ۷۰۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته است.

بطحایی در پایان اظهارکرد: معلمی که حرمتش حفظ نشود چگونه می‌تواند حفظ حقوق شهروندی و کرامت انسانی را به دانش آموزانش بیاموزد؟ر امروز روز سپاس از معلمی نام گرفته که با نبود امکانات کافی همچنان چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه داشته است. معلمی که چند ساعت در مسیرهای پرفراز و نشیب طی می‌کند تا خود را به مدرسه برساند. معلمی که ناچار است ایامی از هفته را دور از خانواده سپری کند. امروز روز سپاس از معلمی نام گرفته اسن که با صبوری نگاه مهربانانه اش را به همه شاگردانش می‌بخشد. به نمایندگی از دولت تدبیر و امید ضمن ابلاغ تبریک رئیس جمهور از همه معلمان سپاسگزاری می کنم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار