ایلام| به همت دانشگاه ایلام پدیده گرد و غبار دغدغه بین‌المللی می‌شود

تبلیغات

ایلام| به همت دانشگاه ایلام پدیده گرد و غبار دغدغه بین‌المللی می‌شود

محمد علی اکبری در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: هدف اولیه از برگزاری همایش بین المللی گرد و غبار به میزبانی دانشگاه ایلام دیده شدن ایلام به عنوان یکی از استانهای درگیر دراین پدیده در سطح ملی، منظقه‌ای و جهانی است تا برنامه‌ریزان ملی و منطقه ای و جهانی درزمان ارائه راهکار ایلام را نیز مورد توجه قرار دهند.

رئیس دانشگاه ایلام تعطیلی 89 روزه سال گذشته به علل پدیده گرد و غبار را اهمیت ویژه این پدیده که 17 استان کشور و 70 در صد جمعیت کشور را در بر می گیرد دانست و گفت: استان ایلام به عنوان استان در معرض تهدید این پدیده قرار دارد که رسالت دانشگاه را در برگزاری همایش افزون تر کرد تا دین خود را به مردم استان ایلام به انجام رساند.

وی به نحو اخذ مجوز برگزاری همایش بین المللی گرد و خاک در استان ایلام اشاره و گفت: در زمان تصدی خانم ابتکار و حضور در جلسه شورای اداری پیشنهاد این همایش داده شد که مورد استقبال قرار گرفت و سپس اقدامات لازم در خصوص اخذ مجوز های لازم و همچنین ثبت سطح مقا لات در پایگاه اطلاعاتی جهان اسلام انجام شد که این مجوز نشانه سطح بالای علمی مطالب ارائه شده است.

علی اکبری به مسئولیت اجتماعی دانشگاه اشاره کرد و پژوهش به جهت  سیرویس دهی به مردم وظیفه دانشگاه دانست وگفت: 358 صاحب نظرعلمی و صاحب کرسی در دانشگاه های جهان از کشورهای استرالیا، امریکا، خاورمیانه و ایران در این همایش ارائه مقاله خواهند داد که 170 مقاله در پنل های مختلف در طول همایش اجرا و به سمع مخاطبین می رسد.

وی گفت: حضور 250 شخصیت دانشگاهی از ایران و جهان و 100 شخصیت اجرایی اهمیت همایش را افزایش داداده و می توان ادعا کرد حضور شخصیت های دانشگاهی و اجرایی نشانه ویژه همایش گرد و غبار در ایلام به جهت تلفیق علم و اجرا است.

رئیس دانشگاه ایلام وجه تمایز این همایش نسبت به همایش گردو غبار خوزستان را حضور شخصیت های علمی و اجرایی عراق دانست و گفت: در همایش خوزستان کشور عراق که یکی از کانون های گرد و غبار است حضور نداشتند ولی در این همایش پنل ویژه عراق و اندیشمندانی از دانشگاه واسط ، فرات، بصره وبغداد همراه با اقلیم کردستان حضور وارائه مقاله می دهند و در داوری مقالات نیز حضور داشته اند.

علی اکبری نقش این همایش در توسعه را بی نظیر دانست و گفت: توسعه بدون انسان سالم محقق نمی شود چون علم، تکنولوژی و هرآنچه مرتبط با زیست باشد نیازمند حضور انسان سالم است و مرتفع کردن و ارائه راه کار برای این پدیده موجب توسعه و حفظ محیط زیست می گردد.

وی ارزش علمی این همایش را در تولید منابع علمی تخصصی برای مدیران، برنامه ریزان و تصمیم گیران کشورو جهان دانست و گفت: در این همایش هرآنچه علم در کنترل گرد وغبار حاصل نموده است ارائه و برای دست اندرکاران راه کارعلمی مدون می نماید.

علی اکبری تصریح کرد وگفت: در یکی از پنل های مورد نظر کلیه اقدامات انجام شده درجمهوری اسلامی برای پدیده گردوغبار در حوزه های مختلف مورد آسیب شناسی قرار می گیرد.

به گزارش تسنیم همایش بین المللی گرد و غبار در چهارشنبه و پنجشنبه 5 و 6 اوردیبهشت به میزبانی دانشگاه ایلام انجام می شود.

انتهای پیام/ح

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار