اردبیل| استان اردبیل به عنوان استان معین برای ایجاد اشتغال روستایی انتخاب شد

تبلیغات

اردبیل| استان اردبیل به عنوان استان معین برای ایجاد اشتغال روستایی انتخاب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهروز رزمی بعد از ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد اظهار داشت: اردبیل به عنوان استان معین برای ایجاد اشتغال روستایی برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، گیلان و قزوین انتخاب شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه فناوری اطلاعات در سال گذشته افزود: در طول دو سال گذشته در استان برنامه‌های بسیار مناسبی به منظور ایجاد اشتغال پایدار و استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و نیروهای جوان برای رشد و توسعه استان اجرا شده است که خروجی‌های آن را در آینده‌ای نزدیک مشاهده خواهیم کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: برگزاری استارتاپ‌ها با موضوعات مختلف برای استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استان و نشست‌های آی.سی.تی از اهم برنامه‌های اجرا شده است که در این زمینه طرح‌های برتر در پارک علم و فناوری استان مستقر شده‌اند.

رزمی بیان کرد: خوشبختانه بسترهای مناسبی در حوزه آی.سی.تی و آی.تی در استان فراهم شده  و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با جدیت و اهتمام ویژه در دستور کار قرار گرفته که در حال حاضر مشکلات و چالش‌های آن در حال بررسی است تا بتوانیم در این زمینه به نتایج مطلوبی دست یابیم.

وی تصریح کرد: برای کسب و کار در مناطق روستایی تاکنون چندین طرح به اداره کل ارسال شده که این طرحها بررسی و امیدواریم برای این طرح ها که اکثریت درخواست وام برای شروع کار کرده‌اند از کمیته‌های مربوطه تائید را بگیریم تا در دریافت تسهیلات بانکی مشکلی نداشته باشند و بتوانند با ایجاد کسب و کار هم به اقتصاد کمک کنند و سبب اشتغال جوانان شوند.

انتهای پیام/ ع

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار