بیرجند| مدافعان حرم عراق و سوریه را از شر دشمنان پاک کردند

تبلیغات

بیرجند| مدافعان حرم عراق و سوریه را از شر دشمنان پاک کردند

به گزارش خبرگزاذی تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سید‌علیرضا عبادی امشب در جمع مردم شهرستان خوسف در مراسمی که برای گرامیداشت یاد و خاطره اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی، شهید مرتضی بصیری‌پور برگزار شد، اظهار داشت: امروز  کشورهای غربی پشت فتنه‌های بزرگ در جهان بوده و از هر طریقی با مسلمانان دشمنی می‌کنند.

عبادی با بیان اینکه در زمان امام حسن(ع) همان گونه که زهری مسموم این بزرگوار را به شهادت رساند و در روز عاشورا هم مشاور بزرگ یزید صحنه عاشورا را پیش می‌برد، امروز هم همان صحنه تاریخ به گونه‌ای دیگر توسط دشمنان وتکفیری‌ها دنبال می‌شود، افزود: مهم ترین امر  در برابر همه اتفاقات بصیرت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در دنیای پر از شیطنت‌ آنچه پاسخ به انحرافات دشمن می‌دهد،بصیرت است و همان گونه که دشمن بارها می‌گوید گزینه‌ها روی میز است بدتر از همه گزینه‌های گمراه کننده است.

عبادی با بیان اینکه درود بر شهید مدافع حرم استان که همان‌گونه که او و خانواده‌اش بصیرت داشتند فامیل خانوادگی آنها هم بصیری پور است،افزود: داشتن بصیرت نسبت به اتفاقاتی که در پیرامون جامعه و جهان می‌افتد امری مهم است.

وی بیان داشت: عراق از زمان صدام تا امروز دچار جنگ و ستیز دشمن بر علیه مردم بوده و  در زمان صدام به نوعی بر مردم این کشور جنگ بود و در زمان بعد از صدام دشمن تلاش کرد که تاخت و تاز داشته باشد و این برنامه وطرح دشمن از قبل برنامه ریزی شده که داعش یکی از برنامه های دشمن بود و تصمیم آنها بر این شد تا در عراق و سوریه به گمان خود حضور داشته باشند.

عبادی با بیان اینکه بیگانه از روی شیطنت و با ظاهر خود  افراد بی بصیرت را گول می‌زند، افزود: می‌گویند عراق و سوریه هر کدام کشور مستقل بوده و ما چرا باید آنجا هزینه کنیم  اما غافل از اینکه این ظاهر قضیه است اما حقیقت این است دشمن و استکبار از 70 سال قبل و حتی قبل تر از آن حکومت غاصبانه در فلسطین و اشغال آن با هویت فلسطین که جایگاه خاصی دارد را در دستور کار خود قرار داده و این اشغالگران در طول این سالها به پشتوانه کشورهای غربی،ازجمله فرانسه،انگلیس، آمریکا  تلاش داشتند تا اسرائیل را در منطقه نگه دارند و در این راستا انواع نقشه توطئه ریختند اما در برابر همه ستم ها تنها اسرائیل را حفاظت کنند و نگه دارند و تقابل از کجا تا کجا را میتوان دید.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: در طرح دشمنان غربی تلاش شد تا عراق و سوریه به وسیله داعش تجزیه شود و معنای اصلی تجزیه آن است که مرز اسرائیل به مرزهای کشور ما نزدیک شود و در کنار استان خوزستان قرار گیرد و اسرائیل  با همه ابزار کمک کرد تا داعش در منطقه باشد.

عبادی افزود:آنهایی که خود تکفیری‌ها را تجهیز کردند برآورد آنها این بود حداقل حضور آنها 30 سال در عراق و سوریه باشد اما در برابر همه برآورد های دشمن حضور مدافعان حرم طرح‌های نظامی و برنامه‌های آنها سبب شد داعش در عراق و سوریه تخلیه شود و این دو کشور از شر دشمنان پاک شود.

امام جمعه بیرجند گفت: دشمن هر جا در هر کجا برنامه و شیطنت روی آورد علاج آن بصیرت است آنها به اسم های مختلف طرح هایی داشته تا مسلمان وحدت نداشته و در تفرقه باشند اما اگر به اسم اسلام و مسلمانی برگردیم و به فکر مسلمانانی که در گوشه کنار جهان در ظلم و ستم هستند باشیم.

وی با بیان اینکه در یمن، لیبی چند سال است کودکان، زنان مردان رابه خاک خون می‌کشند اما ما را هم نسبت به آن اتفاقات بی تفاوت می‌کنند، اظهار داشت: در پاکستان،افغانستان و دیکر کشورها چه خبر است،هر روز چقدر مردم کشته می‌شوند اما از سویی به مردم القا می‌کنند به مشکلات چه کار دارید بروید برقصید و آیت الله مکارم شیرازی بارها تذکر هشدار دادند که سند 2030 به صورت چراغ خاموش در کشور اجرا و تیشه به ریشه کشور می‌زند و  اما به راحتی به فرزندان آموزش رقص می‌دهند.

وی بیان داشت: مهم ترین امر این است که موضعی که هستیم و انتخاب می‌کنیم، ببینیم چقدر امام زمان پسند و یا شیطان پسند است و نمازی که می‌خوانیم به سمت قبله آمریکا و یا خدا است.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار