ادامه درگیری‌ها در ارمنستان؛ رهبر مخالفان دستگیر شد

تبلیغات

ادامه درگیری‌ها در ارمنستان؛ رهبر مخالفان دستگیر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از یورو نیوز، در حالی که تظاهرات مخالفین دولت در ایروان، پایتخت ارمنستان وارد دهمین روز متوالی می‌شود، دادگستری ارمنستان امروز یکشنبه از بازداشت "نیکول پاشینیان"، رهبر مخالفان این کشور و دو نماینده مخالف پارلمان ارمنستان خبر داد.

روز یکشنبه پس از آنکه رهبر مخالفان در هتل ماریوت ایروان به دیدار نخست وزیر رفت، دستگیر شد. سرژ سرکیسیان وی را به «اخاذی از دولت» متهم کرده است.

تلویزیون دولتی ارمنستان بخشی از این دیدار را پوشش داد. در این دیدار نخست وزیر خطاب به نیکول پاشینیان گفت: «این مذاکره نیست. این گفتگو نیست. این یک اولتیماتوم، اخاذی از دولت و مقامات است.»

دستگیری نیکول پاشینیان سبب گسترش اعتراضات در پایتخت این کشور شد. 

اسپوتنیک هم گزارش داد که نیروهای ویژه زنجیره تشکیل داده اند. اطلاع داده می شود که در مسیر راه پیمایی مخالفین بین معترضین و پلیس ، کشیشان قرار گرفتند و از مردم خواستند که خوددار باشند و از درگیری اجتناب نمایند.

روز یکشنبه در پایتخت ارمنستان اعتراضاتی علیه انتخاب رئیس جمهور سابق کشور به عنوان نخست وزیر در گرفت. در منطقه ی اربونی پلیس سعی کرد معترضین را متفرق نماید که به زد و خورد منجر گردید. نارنجک های دست ساز هم استفاده شدند که در نتیجه آن چند نفر آسیب دیده اند. 

این تظاهرات از 13 آوریل آغاز شده است. معترضین رئیس جمهور سابق ارمنستان سرژ سارگسیان را به مدیریت ناموفق کشور و وخیم شدن اوضاع اقتصادی متهم می کنند.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار