آلمان مذاکره با اسد برای حل بحران سوریه را لازم دانست

تبلیغات

آلمان مذاکره با اسد برای حل بحران سوریه را لازم دانست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان در مصاحبه با نشریه "بیلد" آلمان خواستار یک موضع سختگیرانه تر در قبال مسکو شد و گفت که «رئیس جمهور روسیه به هیچ ضعفی فکر نمی کند. خوش رقصی کردن و یا نرم خویی در برابر او وی را دوستانه تر نمی کند.»

وی افزود: ما باید در تحریم ها علیه روسیه به دلیل بحران اوکراین بر این مسئله تاکید کنیم که روسیه به تعهدات خود در توافق مینسک پایبند باشد قبل از اینه ما این تحریم ها را کاهش دهیم.

فون در لاین البته برای در پیش گرفتن مناسبات بهتر با روسیه ابراز تمایل کرده و در عین حال گفت که «اما من حقایق را می بینم. روسیه کریمه را ضمیمه خود کرده و همچنان در شرق اوکراین فشار وارد می کند.»

وی همچنین با اشاره به اقدامات نظامی روسیه در سوریه و حمایت وی از بشار اسد گفت: هم زمان دائما حملات سایبری از طرف روسیه به غرب وجود دارد. مسئله اصلی این است که کرملین به تصویر دشمنی نیاز دارد که جامعه آزاد غرب به آن نیاز ندارد. بنابراین این مسئله مهم است که ما از یک موضع انسجام و قدرت برای مذاکره با روسیه در حال آمادگی باشیم.

فون در لاین همچنین درخواست وزیر امور خارجه کشورش که موضع سختگیرانه در برابر مسکو را درخواست کرده بود حمایت کرده و آن را رویکردی درست دانست.

وی البته درخواست ها برای تحریم جام جهانی فوتبال در روسیه را رد کرده و آن را اقدام درستی ارزیابی نکرده و گفت: ما سیاستمدار هستیم و باید مسائل را با راهکار سیاسی حل کنیم.

فون در لاین درباره حمله موشکی اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه نیز گفت که «ارتش آلمان هم می توانست در این حمله نظامی مشارکت کند. ما می توانستیم آنچه را که انگلیس به صورت هوایی در این حمله انجام داد انجام دهیم. اما در این مورد از ما درخواستی نشد.»

وی بعد از این حمله موشکی شانس روزافزونی برای آتش بس در سوریه دانسته و گفت: این حمله به حیات مجدد ابتکار صلح در این کشور منجر شده است. این مسئله مهم است که مذاکرات صلح ژنو با همه شرکت کنندگان دوباره از سر گرفته شود. این روند نیاز به مذاکره با دولت اسد هم دارد. ما باید مراقب باشیم که سوریه به صورت کامل از هم فرو نپاشد. ساختارهای دولتی نباید کاملا نابود شوند و این درسی است که ما از لیبی و عراق گرفته ایم. با این همه در دراز مدت هیچ سوریه متحدی با اسد نمی تواند وجود داشته باشد.

فون در لاین با اشاره به کنفرانس پیش رو در بروکسل برای جمع آوری کمک برای سوریه گفت: انتظار دارد که خیلی کشورها آمادگی خود برای کمک های مالی را اعلام کنند. در حال حاضر مسئله نجات مردم از گرسنگی و ارسال دارو برای آن ها مطرح است. بعد از آن مسئله برق و آب مورد نیاز و تعمیر خانه های ویران مطرح می شود.

فون در لاین در بخش دیگری از سخنانس همچنین بر لزوم افزایش بودجه دفاعی آلمان تاکید کرد.

انتهای پیام/  

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار