عبدالله عبدالله: مردم در انتخابات ثبت‌نام کنند

تبلیغات

عبدالله عبدالله: مردم در انتخابات ثبت‌نام کنند

رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد که در صورت شکست روند ثبت نام رأی‌دهندگان در کشورش، وضعیت سیاسی با چالش روبرو خواهد شد.

به گزارش ایسنا، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان که در جلسه فوق‌العاده شورای وزیران کشورش صحبت می‌کرد، خواستار ثبت‌نام مردم در انتخابات شد و گفت، فقط کسانی حق رأی دارند که ثبت نام کنند.

او تاکید کرد که کارت رأی‌‎دهی که قبلا توسط کمیسیون انتخابات صادر شده بود، دیگر اعتبار ندارد و با این کارت‌ها دیگر کسی در انتخابات شرکت نمی‌تواند.

عبدالله با اشاره به این که جنجال‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۴ ریاست جمهوری افغانستان باعث بی‌اعتمادی مردم به نهادهای انتخاباتی این کشور شد، افزود که ثبت‌نام رأی‌دهندگان بهترین روش برای جلوگیری از تقلب گسترده تلقی شده و تمام نهادهای داخلی و بین‌المللی انتخابات و همچنین متخصصان انتخاباتی این روش را برای جلوگیری از تقلب گسترده توصیه کرده‌اند.

رئیس اجرایی افغانستان گفت که ثبت‌نام کنندگان فقط در محلی قادر به رأی‌دهی هستند که در آنجا ثبت‌نام کرده‌اند. به گفته او، این ثبت نام تنها برای شرکت در انتخابات پارلمانی نیست بلکه در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای ولایتی نیز این ثبت‌نام‌ها ملاک اعتبار است.

عبدالله از مردم افغانستان خواسته است، با عدم ثبت نام، خود را از حق رأی در چهار انتخابات پیش رو محروم نکنند.

او گفت که نهادهای دولتی بدون مداخله در روند ثبت نام، از آرای رأی‌دهندگان حمایت خواهند کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی، کمیسیون انتخابات افغانستان به تازگی اعلام کرد که با گذشت حدود یک هفته از آغاز روند ثبت‌نام ر‌أی‌دهندگان انتخابات پارلمانی افغانستان، در سراسر این کشور فقط ۱۵۸ هزار تن ثبت نام کرده‌اند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار