تبلیغات

مرکزی| مانور فراگیر مدیریت بحران باحضور 5 استان در ساوه برگزار شد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، محمد بهاروند ظهر امروز در پنجمین مانور فراگیرمدیریت بحران و پدافند غیرعامل با محوریت وقوع زلزله که  به میزبانی اداره آب وفاضلاب شهرستان ساوه با حضور استان‌های لرستان، همدان، تهران، ایلام و مرکزی برگزارشد، با اشاره به ضرورت استفاده از تجهیزات استاندارد و افراد مختصص در جلوگیری از حوادث اظهار داشت: کشور ما از حیث حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و حوادث غیرطبیعی که مربوط به علمکرد انسانی است  در وضعیت نامناسبی قرار دارد به طوری که در بحث  حوادث رتبه چهارم در خاورمیانه را داریم و 90 درصد کشور زلزله خیز، 70درصد آن در مرض سیل و 80درصد آن با خشکسالی و بحث گرما مواجه است.

وی افزود: قطعا برگزاری این همایش‌ها و مانورها جهت ارتقای آمادگی توان عملیاتی ضروری بوده، هرچند اجرای یک سری تمهیدات مانند ایمن‌سازی در بحث ساختمان‌سازی با مصالح استاندارد وبهره‌گیری از نیروی متخصص نقش مهمی در بحث کاهش حوادث داشته است و دولت هم تا حدودی اقداماتی را در این راستا را انجام داده است ولی با توجه به حوادث اخیر برنامه ریزی جامع تری برای کاهش حوادث باید مورد توجه قرار بگیرد.

فرماندار ساوه تصریح کرد: پدافند غیرعامل مصون‌سازی و صیانت از جوامع انسانی، کالبدی، شهری، روستایی، دیگر عوامل و فضاها بوده و قطعا آموزش در پدافند غیر عامل مهمترین مقوله ای است که سطح آمادگی عمومی مردم را افزایش می‌دهد و باید به صورت مستمر انجام شود.

بهاروند بیان کرد: مشکل بحران آب و کاهش آب‌های زیرزمینی از موارد پیش روی ما است که برگزاری این مانورها و فرهنگ‌سازی از سنین کودکی می‌تواند تا حدودی این بحران را مرتفع سازد.

وی ادامه داد: کشوری مثل  ژاپن درباره بیشتر حوادث تمیدات لازم راجهت کاهش آن  در نظر گرفته و ما هم باید به سمتی برویم که هم حوادث را کاهش بدهیم وهم اینکه آرامش مردم را مدنظر قرار بدهیم.

انتهای پیام/ ع

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار