تبلیغات

اراک| 10 میلیارد ریال? به ساخت خانه جوان? در اراک تعلق گرفت

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسین بختیاری ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی جوانان که در محل فرمانداری شهرستان اراک برگزار شد با اشاره به نزدیک شدن هفته جوان اظهار داشت: نیمه نخست اردیبهشت‌ماه هفته جوان نام‌گذاری شده است که در این راستا حضور همه دستگاه‌های مربوطه را به هدف تبیین برنامه‌های مفید و ثمربخش برای جوانان لازم داریم.

وی افزود: سال گذشته خانه جوان برای جوانان شهرستان اراک راه‌اندازی شد و خوشبختانه امسال 10 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت خانه جوان با امکانات بیشتر درنظر گرفته شده است.

فرماندار اراک تصریح کرد: خانه جوان مختص قشر خاصی نیست بلکه همه جوانان در سطح شهر می‌توانند از آن استفاده کنند و از خدمات یکسان بهره‌مند شوند و این فضا می‌تواند در امور آسیب‌های اجتماعی، روحی و روانی و همچنین حمایت‌های مختلف با تشکیل کارگاه‌ها و هدایت‌های کارشناسانه به کاهش معضلات موجود جوانان موثر باشد.

بختیاری بیان کرد: با وجود اینکه دوره جوانی کوتاه بوده، اما دوره سرنوشت‌ساز و درخشانی است که آثارش در طول زندگی مشخص می‌شود، پس باید از این دوران به نحو احسنت استفاده کرد و بر این اساس علاوه بر خانواده‌ها، مسئولان بیش از هر زمان دیگر باید بستر مناسب را درراستای ایجاد فضای مناسب جوانان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در این زمینه با برخی از دستگاه‌های آموزشی و متولی برای حمایت از برنامه‌های خانه جوان به تعامل و هم‌فکری خوبی دست یافته‌ایم گفت: شهرداری با توجه به امکانات و مزایایی که دارد می‌تواند در هفته جوان نقش پررنگی درراستای بهتر برگزار شدن برنامه‌ها از جمله فراهم کردن وسایل ایاب و ذهاب، نصب بروشور و بنرها در سطح شهر و درنظر گرفتن جایزه برای جوانان، داشته باشد.

فرماندار اراک خاطرنشان کرد: همچنین سازمان بهزیستی در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای جوانان، مشاوره ازدواج و اطلاع‌رسانی درراستای آسیب‌های اجتماعی می‌تواند فعالیت کند و اگر دستگاه‌های مربوطه به مجوز خاصی در برگزاری برنامه‌ها نیاز داشته باشند، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این آمادگی را دارد که در اسرع وقت برای آنها مجوز صادر کند.

بختیاری با اشاره به نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شد، همه مسئولان باید هدف تحقق شعار سال را سرلوحه کار خود قرار دهند و با حمایت کردن از کالای ایرانی چرخه اشتغال را در جامعه فعال کنند.

وی ادامه داد: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در بین مردم ترویج داده شود، زیرا هرچه در این زمینه مردم را ترغیب و تشویق کنیم اقدامی برای افزایش اشتغال محسوب می‌شود که درنتیجه توانسته‌ایم برای قشر جوان کاری مثمر ثمر انجام دهیم.

فرماندار اراک با بیان اینکه رونق و حمایت از کالای ایرانی حلقه نخست زنجیره اشتغال و شکوفایی اقتصادی است گفت: همه فعالیت‌های مسئولان و مردم در زمینه استفاده و حمایت از کالای ایرانی مانند حلقه‌های زنجیر به هم متصل هستند، هر چه میزان اشتغال و درآمد کافی در جامعه جوان از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد، به همان میزان آمار ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/ ع

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار