تبلیغات

توافقنامه آشتی جدید میان جیش الاسلام و روس‌ها در شهرک الضمیر در ریف دمشق

گروه‌های شورشی در سوریه اعلام کردند که به توافقی با روس‌ها برای خروج از شهرک الضمیر به مقصد جرابلس دست یافتند.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری المیادین از آغاز تحویل سلاح‌های سنگین و متوسط جیش الاسلام به منظور مقدمه اجرای آتش‌بسی در راستای خروج ۱۰۰۰ فرد مسلح از شهرک الضمیر در قلمون شرقی به سمت جرابلس در شمال سوریه خبر داد. 

توافقی که تحت نظارت روسیه بین ارتش سوریه و افراد مسلح جیش الاسلام انجام گرفته مربوط به خروج ۱۰۰۰ فرد مسلح به سمت جرابلس است.

طبق بندهای این توافق قرار است،‌ سلاح‌های سنگین و متوسط از سوی جیش الاسلام در الضمیر در ریف دمشق تحویل داده شوند، همچنین توافقی در زمینه خروج حدود ۱۰۰۰ تروریست جیش الاسلام به جرابلس در حومه شمالی حلب حاصل شده و نیز ۶۰ فرد مسلح حل و فصل وضعیت خود و تحویل سلاحشان را در این شهر آغاز کرده‌اند.

قرار است همچنین وضعیت ۶۰ فرد مسلح که تمایل به ماندن و تحویل سلاحشان به طور کامل دارند، شامل این توافق شود.

احمد العبدو سعد سیف، سخنگوی گروه‌های مسلح اظهار داشت: این توافق برای توقف پیامدهای منفی جنگ و حفاظت از جان بیش از ۱۰۰ هزار غیرنظامی اجرا شد.

سعد سیف گفت: رایزنی‌ها درباره اعزام شبه‌نظامیان به شهرک‌های الرحیبه و جیرود در قلمون شرقی در جریان است.

وی افزود: در مورد سایر بندهای این توافقنامه باید گفت، وضعیت نیروهای نظامی یا نیروهای جدا شده و افتتاح دفتر پلیس نظامی در منطقه الضمیر جهت نظارت بر توافق‌های انجام شده و عدم نقض هر یک از بندهای آن توافق شد.

به گفته برخی فعالان در اول آوریل جاری توافق اولیه‌ای درخصوص سرنوشت منطقه الضمیر و شهرک‌های قلمون شرقی که در کنترل مخالفان است، میان مخالفان سوری، ارتش سوریه و روسیه حاصل شد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار