تبلیغات

مشارکت نیروهای افغان در مانور نظامی عربستان به رهبری پاکستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور در مانور نظامی موسوم به «سپر خلیج» در عربستان سعودی تمرینات مشترکی را با نظامیان کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام داده‌اند.

مانور نظامی موسوم به «سپرخلیج» با حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس و چندین کشور دیگر به رهبری ارتش پاکستان در عربستان روز گذشته پایان یافت.

ژنرال «محمد رادمنش» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به «طلوع‌نیوز» گفت: نیروهای امنیتی افغان به افزایش آمادگی برای مبارزه با تروریسم در جریان تمرین‌های نظامی در عربستان پرداختند.

حضور نیروهای امنیتی افغان در مانور نظامی کشورهای حاشیه خلیج را بسیاری از کارشناسان افغان پرسش برانگیز و بر خلاف منافع ملی افغانستان دانسته‌اند.

نیروهای امنیتی افغان در حالی در این مانور نظامی حضور یافته‌اند که رهبری نیروهای نظامی شرکت کننده در این مانور را ارتش پاکستان به عهده داشته است.

برخی از کارشناسنان افغان ورود افغانستان به مناقشات منطقه‌ای و تکیه به اتحادیه کشورهای عربی را اشتباه بزرگی می‌دانند که کمکی به حل بحران در این کشور نیز نخواهد کرد.

کشورهای عربی تلاش دارند تا با سرو سامان بخشیدن به روابط خودشان با دولت افغانستان زمینه فعالیت و تقویت جریان‌های تکفیری در افغانستان را فراهم کنند.

از سوی دیگر، برخی از کشورهای عربی از جمله قطر و امارات متحده عربی نیز برای حضور نظامی در افغانستان و مشارکت در ماموریت نیروهای آمریکایی و ناتو در این کشور اعلام آمادگی کرده‌ بودند.

دولت افغانستان اخیرا برای به نتیجه رسیدن گفت‌وگوهای صلح به عربستان متوسل شده و از این کشور خواسته تا نشست علمای جهان اسلام را به منظور تضعیف جایگاه طالبان برگزار کند.

این در حالی است که عربستان سعودی و سایر کشورهای عربی بر طالبان نفوذ ندارند و تا کنون نتوانسته اند تا اقدام موثری را درباره شکستن بن‌بست صلح در افغانستان انجام دهند.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار