تبلیغات

اولین رایزنی قاهره و واشنگتن پس از حمله هوایی غرب به سوریه

قاهره و واشنگتن در اولین نماس تلفنی پس از حمله سه‌گانه غرب به سوریه به بررسی پیامدهای این حمله پرداخته و در مورد ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها جهت پیشبرد روند سیاسی و تشویق همه طرف‌ها به مشارکت مثبت در مذاکرات صلح سوریه به اتفاق نظر رسیدند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، احمد ابو زید، سخنگوی وزارت خارجه مصر از تماس تلفنی سامح شکری، وزیر خارجه این کشور که از طرف پل سالیوان، کاردار وزارت خارجه آمریکا داشت، خبر داد و گفت: دو طرف در این گفتگوی تلفنی به بررسی آخرین تحولات در سوریه پرداختند.

ابو زید گفت: شکری در این تماس تلفنی ضمن ارائه ارزیابی مصر از تنش‌های نظامی در سوریه، بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای پیشبرد روند سیاسی با هدف دستیابی به راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای بحران سوریه طبق اصول بین‌المللی و با نظارت سازمان ملل تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر افزود: شکری در این گفتگو بر مخالفت کامل مصر با استفاده از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی در خاک سوریه تاکید کرد و با اشاره به موضعگیری ثابت قاهره در این زمینه، خواستار انجام یک تحقیقات بین‌المللی و شفاف شد تا درباره صحت استفاده از سلاح‌های شیمایی در سوریه تحقیقات شود.

دو طرف در مورد ادامه هماهنگی‌ها و رایزنی‌ها در مرحله آتی جهت پیشبرد روند سیاسی سوریه و تشویق همه طرف‌های درگیر به مشارکت مثبت در مذاکرات صلح به اتفاق نظر رسیدند.

این اولین رایزنی علنی قاهره و واشنگتن پس از حملات هوایی اخیر آمریکا و همپیمانانش به سوریه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار