تبلیغات

بازیگر فیلم «غلاف تمام فلزی» درگذشت

بازیگر فیلم «غلاف تمام فلزی» درگذشت

فرارو- آر. لی ارمی، بازیگر آمریکایی که بیش از همه برای ایفای نقش گروهبان هارتمن خشن و بددهن در فیلم جنگی "غلاف تمام فلزی" مشهور بود، در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

به گزارش بی بی سی، این تفنگدار دریایی سابق در طول دوران بازیگری‌اش نقش‌های نظامی زیادی را بازی کرد که برای بعضی از آنها جوایزی هم گرفت.

مدبر برنامه‌های لی ارمی در توییتر او نوشت که این بازیگر به خاطر عوارض مربوط به عفونت ریه درگذشته است.

لی ارمی که در دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ که به عنوان گروهبان عضو تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا بود، در ژاپن و ویتنام خدمت کرد.

او از این تجربه استفاده کرد تا در فیلم غلاف تمام فلزی استنلی کوبریک حاضر شود و به خاطر بازی در نقش مربی سخت‌گیر و بی‌رحم آموزش نظامی تفنگداران دریایی در این فیلم جایزه گلدن گلوب را ببرد.

داستانی درباره او نقل می‌شود که ابتدا به عنوان مشاور فنی فیلم استخدام شده بود، اما استنلی کوبریک، کارگردان فیلم آن قدر تحت تأثیر شور و هیجان او قرار گرفت که نقش را به او داد.

لی ارمی در گفت‌وگویی در سال ۲۰۱۰ از دوران دردسرساز جوانی‌اش گفته بود که اتفاقی او را به دادگاهی کشانده بود که مسیر زندگی‌اش را تعیین کرد.

"قاضی مونقره‌ای مرا مقابل یک انتخاب قرار داد. گفت یا باید به خدمت سربازی بروی - هر بخشی که خودم بخواهم - یا می‌فرسمت جایی که دیگر رنگ آفتاب را نبینی... من هم که رنگ آفتاب را دوست داشتم، شما را نمی‌دانم".

لی ارمی در فیلم‌های زیادی در قالب نظامی‌ها و ماموران پلیس نقش گرفت؛ از جمله فیلم اینک آخرالزمان فرانسیس فورد کاپولا. از صدای منحصر به فرد او هم در انیمیشن‌هایی مانند داستان اسباب‌بازی استفاده شد.

بازیگر فیلم «غلاف تمام فلزی» درگذشت

با انتشار خبر درگذشت وی بسیاری از همکارانش در توییتر و اینستاگرام یاد او را گرامی داشتند.

ونسان دونوفریو نوشت: ارمی کار درست می‌کرد. با شنیدین خبر درگذشتش یاد خاطرات فوق‌العاده‌ای افتادم که در دوران خودمان با هم داشتیم.

متیو مودینی نوشت: همیشه باایمان، همیشه وفادار.

دین کین نوشت: روحت شاد آقا.

مت برومر نوشت: تو مردی باورنکردنی بود و همین طور یک بازیگر نابغه و فوق العاده. جایت خالی خواهد بود.

تراویس تریت نوشت: از شنیدن خبر درگذشت دوست عزیزم خیلی غمگین شدم. او بازیگری خیلی با استعداد بود و یک وطن‌دوست واقعی که جایش واقعا خالی خواهد بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار