تبلیغات

بوشهر|کمیته فنی اشتغال روستایی و عشایری در شهرستان‌ها تشکیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در کارگروه ویژه اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان بوشهر با تاکید بر تلاش جهادی در عملیاتی شدن طرح‌های اشتغال‌زایی اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری اعتباراتی به بانک‌های عامل ابلاغ شده که جذب این اعتبارات نیاز به تلاش جهادی دارد.

وی، با اشاره به شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی که تکمیل کننده اقتصاد مقاومتی است در عملیاتی شدن این مهم نیاز است گام‌های جهادی برداشته شود.

استاندار بوشهر نرخ بیکاری در استان بوشهر نسبت به متوسط کشوری را پایین‌تر دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده متوسط نرخ بیکاری کشور در زمستان گذشته 12.1 درصد و در استان بوشهر 11.2 درصد است.

گراوند به نرخ مشارکت اقتصادی در استان پرداخت و افزود: نرخ مشارکت اقتصادی در کشور 39.7 درصد و در استان بوشهر 39.3 درصد اعلام شده است.

وی، با تاکید بر بهره جستن از اعتبارات ابلاغی در عرصه اشتغال روستایی و عشایری بیان کرد: اعتبارات قابل توجهی برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری تصویب و ابلاغ شده که باید در اجرای پروژه‌ها بر اساس ظرفیت‌های روستایی تسریع شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در جذب اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری تصریح کرد: برای تسریع در  تصویب و پرداخت وام  به روستائیان و عشایر کمیته فنی اشتغال‌زایی در شهرستان‌های استان بوشهر به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود.

گراوند نقش مهم بخشداران در جذب اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی را مورد توجه دانست و تاکید کرد: ظرفیت اشتغال و اقتصاد روستاها  شناسایی و  معرفی می‌شود و بخشداران در این عرصه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

وی، تاکید کرد: تا پایان تابستان با جذب اعتبارات اشتغال‌زایی، باید تحول مهمی در حوزه اشتغال روستاهای استان بوشهر ایجاد شود و نظام بانکی باید در این عرصه مشارکت خود را افزایش دهد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید گره‌گشا مشکلات اقتصادی و اشتغال‌زایی  جامعه و مردم باشند گفت: فرمانداران، بخشداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی با مشارکت نظام بانکی باید گره مشکلات  اشتغال را باز کنند و زمینه رونق کسب و کار در جامعه روستایی و عشایری را گسترش دهند.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار