تبلیغات

اردبیل| مخازن سدهای استان اردبیل وضعیت مطلوبی ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نبی‌اله پاسبان عیسی‌لو عصر امروز در دیدار با کارکنان آب منطقه‌ای اردبیل اظهار داشت: علی‌رغم بارندگی‌های اخیر در سطح استان ذخیره در پشت سدها از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست که این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: نظر به اینکه میزان بارندگی‌ها از ابتدای سال آبی 97-96 تاکنون به مرز 202 میلی‌متر رسیده و نسبت به مشابه سال گذشته 6 درصد کاهش داشته، ولی ورودی به مخازن سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 37 درصد کاهش داشته و 91 میلیون متر مکعب ورودی ثبت شده ی سدهای استان است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در خصوص آخرین وضعیت ذخیره آب در پشت سدهای در دست بهره‌برداری استان تصریح کرد: علیرغم اینکه کمتر از 20 روز به شروع فصل بهره‌برداری مانده هم اکنون 56 درصد ظرفیت مخازن سدهای استان پر بوده و به حجم 169 میلیون متر مکعب رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد کاهش دارد.

پاسبان عیسی‌لو با ارائه توصیه هایی برای زارعین با توجه به وضعیت منابع آبی منطقه اظهار کرد: با عنایت به کاهش 45 درصدی سهم کشاورزی از سد یامچی نسبت به سال گذشته علاوه بر مدیریت بهینه مصرف و جلوگیری از اتلاف آب، از کشت هرگونه محصول پر آب بر بهاره ممانعت می‌شود.

پاسبان عیسی‌لو تصریح کرد: در سد قوریچای نیز نظر به کاهش 58 درصدی حجم مخزن نسبت به سال گذشته و به تبع آن کاهش تخصیص جهت مصارف کشاورزی از کشت هرگونه محصول پر آب بر ممانعت و همچنین در سد سبلان با توجه به کاهش 28 درصدی حجم مخزن نسبت به سال گذشته و به تبع آن کاهش امکان رهاسازی از سد و وضعیت نامطلوب حوزه آبریز دره رود از کشت برنج در حاشیه رودخانه مذکور ممانعت می‌شود.

انتهای پیام/ش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار