تبلیغات

تحولات فلسطین|شهادت یک فلسطینی و زخمی شدن 968 تن در سومین جمعه راهپیمایی بازگشت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق غزه به شهادت رسید.

نظامیان صهیونیست امروز به سمت ده‌ها هزار نفر از فلسطینیانی در سومین جمعه متوالی راهپیمایی بازگشت بزرگ شرکت کردند، تیراندازی کرده و یا به سمت آن‌ها گازهای سمی پرتاب کردند.

968 تن از تظاهرات کنندگان مسالمت جو فلسطینی به ضرب گلوله جنگی نظامیان صهیونیست و یا بر اثر استنشاق گازهای سمی در جمعه "اهتزاز پرچم فلسطین و به آتش کشیدن پرچم اسرائیل" در طول مرزهای شرقی نوار غزه، زخمی شدند.

شهروندان فلسطینی امروز با به آتش کشیدن پرچم‌های رژیم صهیونیستی تاکید کردند که این رژیم هیچ جایی در سرزمین فلسطین ندارد.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

تاکنون بیش از 30 شهروند فلسطینی در جریان برگزاری این راهپیمایی‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و هزاران تن نیز زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار