تبلیغات

کالای ایرانی باید بالاترین کیفیت را داشته باشد

ابوترابی فرد در نماز جمعه تهران؛

خطیب نماز جمعه تهران درخطبه دوم: اگر می خواهید کالای ایرانی ، ایران و 15 کشور همسایه را فتح کند و نیز جهانی شود باید از بالاترین کیفیت ، کمترین هزینه تمام شده و کوتاهترین زمان تولید بهره مند شود.

ابوترابي فرد: امسال را به سال تحول و جهش تبديل کنيمبه گزارش خبرنگار خبرگزاري صداوسيما حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی­ فرد ­بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید ­را خلق اقتدار اقتصادی و سیاسی برای ملت ایران دانست و گفت: در این راه بدون تردید نیازمند اجماع ملی هستیم و باید با وحدت زیر سایه عمود خیمه انقلاب­ متحدتر و هماهنگ باشیم تا به موفقیت های لازم دست یابیم.
وی با اشاره به فرمایشات­­ مقام معظم رهبری در دو مقوله استقلال و آزادی گفت: استقلال­ سیاسی امروز ملت ایران یک سرمایه بزرگ گرانبها و­­دست نیافتنی است.
ابوترابی فرد افزود: در دویست سال اخیر بیش از 50 درصد از جغرافیای ایران تجزیه شد و حکمرانان وابسته و مزدور تنها با یک قیام و قعود تجزیه کشور را تصویب کردند.
وی­ خطاب به جوانان گفت: هم اکنون ایران در جایگاه فاخر و برجسته ای از استقلال قرار دارد.
وی افزود:­­ انقلاب اسلامی آن ذلت دیروز را به اقتدار امروز تبدیل کرده به گونه ای که رییس جمهور آمریکا می گوید نفوذ منطقه ای ایران برای ما مایه نگرانی است.
وی این نفوذ منطقه ای ایران را نفوذ منطقه ای اسلام و آموزه های وحیانی دانست­ که به ملت های منطقه هویت دیگری بخشیده است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: هیچ ملتی نمی تواند قله های بلندی را فتح کند مگر اینکه در سایه استقلال­ و اقتدار باشد.­
وی افزود: امروزشما در منطقه و جهان پرچم دار این استقلال اقتدارآفرین هستید.
ابوترابی فرد همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه آزادی گفت: عده ای بی انصافی می کنند از آزادی های موجود استفاده می کنند ومی گویند آزادی نیست، چراکه امروز در کشور ما آزادی فکر، بیان و انتخاب است.­
وی همچنین به صاحبان قلم ، فکر واندیشه و افرادی که با مبانی انقلاب زاویه و نقد دارند گفت: از این کلام رهبری الهام بگیریم اگر نقد دارید اهل انصاف باشید چرا که ما باید همگی اهل انصاف باشیم و ان را رعایت کنیم.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه اقتدار نظام اسلامی در سایه التزام به رهبری است که برآمده از دین و قانون اساسی می باشد تصریح کرد: همگی ما باید در این چارچوب قدم برداریم.
ابوترابی فرد گفت: اگر عزت ملت ایران را می خواهید همه باید اهل انصاف باشیم و نقد دولت، دستگاه قضا ، مجلس و همه حوزه ها در چارچوب انصاف ، عقل و عمل صورت گیرد.
ابوترابی فرد در توصیه دیگری به مسئولان قضایی گفت: مقام معظم رهبری بارها تبیین کردند که در نظام جمهوری اسلامی ایران آزادی فکر، بیان و انتخاب است.
وی تصریح کرد: مسئولین مراقب باشند که از این نقشه راه گامی فراتر برداشته نشود.
خطیب جمعه تهران در ادامه خطبه دوم نماز با اشاره به نام گذاری سال جدید "سال حمایت از تولید داخلی" گفت: تولید ملی در سایه موفق تلاش مبتنی بر دانش ، علم و ایمان صورت می گیرد و این امر دارای ویژگی هایی است.
وی خطاب به تولید کنندگان گفت: شماباید کالاهای خود را بهترین کیفیت و کمترین هزینه تمام شده و کوتاهترین زمان تولید کنید.
­خطیب نماز جمعه تهران قوای سه گانه را مسئول برطرف کردن موانع پیش روی تولید دانست .
ابوترابی فرد تاکید کرد : امروز نهاد دولت به معنای تمامی قوای سه گانه در خدمت تولید ملی نیست و دولت بیش از انکه در خدمت تولید باشد مانعی پیش روی تولید است .
وی افزود: نهاد دولت باید تمامی موانع پیش روی اقتصاد مقاومتی ، رشد اقتصاد خصوصی را از پیش رو بردارد و زمینه حرکت و پیشرفت را فراهم کند، روندی که نیازمند زمان است .
حجت الاسلام ابوترابی فرد خطاب به تمامی مدیران و مسئولان نیز گفت: تمامی دستگاهها باید با صدور دستورالعملی خرید کالای غیر ایرانی را ممنوع اعلام کنند و مسئولان و مدیران بدانند که حوزه نخست تامین نیاز تولیدات داخلی است و درکنار این دستورالعمل کمیته ای متشکل از متخصصان و کارشناسان حوزه های مختلف نیاز های اعلامی دستگاهها را در اسرع وقت بررسی و مجوز لازم برای خرید کالای خارجی را صادر کند.
وی تاکید کرد: باید شرایط به گونه ای باشد که مدیران و مسئولان رده های مختلف برای خرید کالای خارجی یک پیوست توجیحی قابل دفاع ارائه کنند.
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره نقش ملت در حمایت از تولیدات داخلی گفت: خرید کالای خارجی امروز به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شده است ، این فرهنگ باید تغییر کند باید همه نگاهها معطوف به تولیدات داخلی باشد و کارآفرینان بازاری مطمئن را پیش روی خود ببیند.
وی افزود : مردم باید این فضای اطمینان بخش را برای تولید کنندگان خلق کنند انگاه تولید کالای ایرانی جایگاه فاخر خود را بدست می اورد .
خطیب نماز جمعه تهران گفت: مدیران و کارآفرینان باید بانگاه صادراتی کالای خود را تولید کنند و تنها راه ادامه حیات بنگاههای اقتصادی نگاه به بازار صادراتی است، تولید کالای کیفی با قیمت تمام شده کمتر است که قادر به ماندگاری در بازار رقابتی است.
وی افزود: در چنین شرایط و فضای تولیدی است که مردم با مصرف کمتر می توانند زمینه ساز افزایش صادرات و ورود ارز بیشتر به کشور باشند و این مسیر اقتصاد مقاومتی، عزت واقتدار ملی است که باید دران گام برداریم .

ابوترابي فرد: امسال را به سال تحول و جهش تبديل کنيم

خطيب موقت نماز جمعه تهران با تبريک آغاز سال نو گفت: امسال با نام امام علي (ع) آغاز و با نام آن حضرت پايان مي يابد و مناسب است­ امسال را با الهام از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب به سال تحول و جهش تبديل کنيم.

حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد حسن ابوترابي فرد در خطبه نخست نماز جمعه تهران افزود: عزت ما در سايه امامت و پيشوايي ، پيشوايان صالح و عادل است و انقلاب هر چه دارد در پرتو امام و امت صالح خويش است.
وي گفت: تمام قدرت ما در سايه اين دو گوهر گرانبها به دست آمده است.
ابوترابي فرد افزود: امروز جبهه مقاومت اسلامي در برابر جبهه کفر و نظام سلطه و آمريکايي که منافع نامشروع خود را در منطقه و جهان دنبال مي کند، در سايه پيوند استوار امت و رهبري آمده است.
وي گفت: اميدوارم در پرتو آيات نوراني قرآن ، طعم دين، باور به آموزه هاي دين و اطاعت و آراستگي به آن در مقام عمل را به حيات راستين و عزتي که شايسته آن هستيم، نائل شويم.
خطيب موقت نماز جمعه تهران در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به آيات و احاديث افزود: در سايه حيات عقلاني انسان به نعمت گرانبهاي توحيد و فهم آموزه هاي وحياني آراسته مي شود .
وي گفت: افرادي که تحت تعليم و تربيت قرآني قرار مي گيرند و عقل در وجود آنها حاکم باشد ، در سايه اين عقل انسان با وحي ارتباط برقرار مي کند و در سايه اين دو، راه هدايت و سعادت را مي يابد و به بالاترين مراتب کمال دست پيدا مي کند.
ابوترابي فرد با بيان اينکه يکي از مراحل حيات ، حيات الهي است افزود: انسان با بهره گيري از عقل و تسليم شدن در برابر وحي به حيات الهي که بالاترين مرحله حيات است، دست پيدا مي کند .
وي گفت: انسان در سايه مقام عبوديت و بندگي از عالم مُلک عبور ­و با عالم ملکوت ارتباط برقرار مي کند و اين بالاترين مرتبه حيات انساني است، خوشا به حال افرادي که در انديشه دست يافتن به اين مرتبه حيات هستند.
حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي فرد­ افزود: انسان در سايه حيات وحياني، در پرتو حيات ديني و ترک گناه به بالاترين مرتبه از حيات انساني دست پيدا مي کند، و اين شايسته انسان است.
وي گفت: انسان هاي مومن و آراسته به ايمان و عمل صالح به حيات طيبه دست پيدا مي کنند، حياتي که شايسته انسان و مقام انساني است و بايد براي رسيدن به آن تلاش کرد.
ابوترابي فرد همچنين به مراتبي از حيات حيواني و عقلاني اشاره کرد و افزود: راه براي رسيدن به مراتب برتر حيات انساني هموار است و حيات انساني در گرو حيات عقلاني است و يکي از مهم ترين ادراکات عقلي آن است که عقل اعلام مي کند که نيازمند معلم و آموزگار است و شايسته ترين معلم براي انسان نيز خداي متعادل و اولياي تربيت يافته توحيد است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار