تبلیغات

ایجاد سومین گذرگاه در غوطه شرقی برای خروج غیرنظامیان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد  که امروز کار ایجاد سومین گذرگاه انسانی برای خروج غیرنظامیان از غوطه شرقی دمشق به پایان رسید.

این مرکز تاکید کرد که تاکنون 315 شهروند سوری از طریق این گذرگاه جدید از غوطه شرقی خارج شده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع معارض سوری از توافقی به میانجیگری روسیه برای انتقال گروهی از عناصر مسلح از غوطه شرقی به شمال غرب سوریه خبر داد. این اولین توافق در نوع خود در آخرین پایگاه عناصر مسلح در نزدیکی دمشق به شمار می‌رود.

این دو منبع افزودند که عناصر مسلح "احرار الشام" که شهرک "حرستا" را تحت اشغال خود دارد با تحویل سلاح‌های خود در ازای رفتن به مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح در شمال سوریه موافقت کردند.

یک منبع آگاه از این مذاکرات که چند روز انجام شد، گفت: توافق محقق شد و این توافق امروز بعد از آغاز آتش‌بس وارد فاز اجرا خواهد شد.

ارتش سوریه روز یکشنبه گذشته به عناصر مسلح در حرستا مهلت داده بود که از این منطقه خارج شوند.

توافق حرستا فشارها بر گروه "فیلق الرحمن" در جنوب و "جیش الإسلام" در شمال را افزایش خواهد داد و در نتیجه امکان رسیدن به توافقات مشابه وجود دارد.

روز سه شنبه گذشته در پی حملات راکتی گروه‌های مسلح به دمشق و حومه آن، دست کم 38 تن کشته و حدود 40 نفر نیز زخمی شدند.

این در حالی است که ارتش سوریه به پیشروی خود در غوطه شرقی ادامه می‌دهد و تاکنون حدود 80 درصد از مناطق تحت اشغال گروه‌های مسلح در غوطه شرقی آزاد شده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار