تبلیغات

آمریکا، امارات و عربستان کمیته‌ای سه‌جانبه علیه ایران تشکیل می‌دهند

آمریکا، امارات و عربستان کمیته‌ای سه‌جانبه علیه ایران تشکیل می‌دهند

در ادامه سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا و کشورهای عربی، یک مقام ارشد دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از تشکیل کمیته‌های سه جانبه خبر داده است.

وبگاه «نشنال» و سایر رسانه‌های بین‌المللی به نقل از این مقام آمریکایی، هدف از تشکیل این کمیته را همکاری‌های نزدیک‌تر میان سه کشور برای مقابله با آنچه «رفتارهای ثبات‌زدای ایران» خوانده شده اعلام کرده‌اند.

مقام آمریکایی بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) در جمع خبرنگاران گفت تشکیل این کمیته سه جانبه در حاشیه سفر «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی به واشنگتن اعلام خواهد شد.

اعضای کمیته به طور منظم برای هماهنگ‌سازی تاکتیک‌ها و رایزنی درباره نحوه تحقق اهداف مشترکشان دیدار خواهند کرد. مقام آمریکایی گفته مقابله با ایران از جمله اهداف اساسی کارگروه جدید خواهد بود.

وبگاه نشنال نوشته احتمالاً در روزهای آینده و قبل از سفر بن سلمان به بوستون اخبار بیشتری درباره تشکیل این کمیته اعلام خواهد شد. نمایندگان سه کشور برای افتتاح آن در واشنگتن حضور خواهند داشت.

در همین راستا، گزارش شده مشاور امنیت ملی امارات در روزهای آینده به واشنگتن سفر خواهد کرد.

52311

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار